• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Stilurile css se schimba automat
Stilurile css se schimba automat
Ovidyu
Postări: 37
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:53 AM
Buna, am o problema cu site-ul meu. stilurile css se schimba automat pentru profilul utiliatorului.
in profil am
Cod
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/css/profil.css" />

insa daca fac schimbari in Style sheet (CSS) din Design customization
link-ul sus mentionat se schimb automat cu
Cod
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" />


ce pot face?

http://modsplanet.info - Mods for all your games !
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 10:22 AM
Citat Ovidyu ()
am o problema cu site-ul meu.

La toate sau doar la unul anume? Daca doar la unul, specifica adresa, te rog.

Good things come to those who wait!
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 3 | 1:12 PM
Felicia, s-a intamplat si cu mine.
Ovidyu, codul se schimba automat cand faci salvari in Stilul foii (CSS). Nu-mi mai amintesc exact ce am facut cand s-a intamplat aceasta problema, dar iti pot sugera sa folosesti acest cod:
Cod
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/css/profil.css" />
<noscript><link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" /></noscript>

Ma gandesc ca daca sistemul vede ca acolo e codul de implementare al propriului sablon, nu va mai schimba codul. Codul de implementare al sablonului propriu al sistemului este pus intre taguri noscript, deci nu va avea nici-o influenta asupra paginii personale.

Sistemul face aceste schimbari, deoarece cand alegi un sablon din lista sabloanelor, nu fisierul my.css va fi implementat ca sablon principal, ci fisierul de pe server, care contine codul CSS al sablonului ales. Pentru ca nu poti face modificari intr-un fisier de pe server, trebuie sa faci modificarile CSS din panoul de control la Stilul foii (CSS). Cand faci modificari in acest sablon - ca modificarile sa fie aplicate cu succes - sistemul inlocuieşte primul fisier CSS implementat cu fisierul my.css de pe adresa /_st/my.css.

Sper ca am fost pe intelesul tuturor si am putut ajuta.
Succes in continuare wink
Ovidyu
Postări: 37
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 4:19 PM
bigblog, merge daca e invers,

Cod

<noscript><link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" /></noscript>
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/css/profil.css" />   


Multumesc

http://modsplanet.info - Mods for all your games !
Material modificat de Ovidyu - Sâmbătă, 02/08/2014, 4:19 PM
ñ¡¢ø£åë
Postări: 13
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 0:29 AM
Dc la mine nu merge domeniul .3dn.ru cine ma poate ajuta ?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 10:38 AM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 9:51 AM
ñ¡¢ø£åë, în cazul în care te referi la un anumit website, specifică și adresa acestuia. Pe viitor te-aș ruga să postezi mesajul în topicul potrivit.

Regulamentul forumului este disponibil aici.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Stilurile css se schimba automat
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: