• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Blocarea site-ului
Blocarea site-ului
Rattle
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:25 PM
Buna ziua. Rog staff-ul sa ma lamureasca cu ceva. Am site-ul blocat din motivul "doorway" ,spre rusinea mea nu inteleg ce inseamna doorway, dar daca am gresit cu ceva sa-mi spuna si mie un membru al staff-ului ce trebuie facut sa-mi recapat site-ul.
Am trimis un ticket spre asistenta tehnica din panoul de control dar momentan n-am primit nicio instiintare. Mentionez ca site-ul este blocat de aproximativ 1 saptamana.

Site-ul este: sfi.ucoz.ro

Va multumesc! Astept raspuns
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 9:52 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 3 | 9:54 PM
Rattle, mai multe informaţii despre paginile Doorway: http://en.wikipedia.org/wiki/Doorway_page
Aceste pagini au un tag meta, care redirecţionează în mod direct şi rapid vizitatorii de pe un site pe altul.
Rattle
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 8:56 AM
Va multumesc. Acum mi-am dat seama ce am facut. Am cumparat un traffic de vizitatori si nu stiam ca vizitatorii sunt vazuti ca spam, adica cei redirectionati. Stie cineva cui as putea sa-i dau socoteala si mai apoi sa-mi recapat site-ul? Multumesc

Adăugat (18/07/2014, 7:56 AM)
---------------------------------------------
Multumesc staff-ului. Mi-a retras bann-ul! O zi buna tuturor

wmelania
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:18 AM
Buna ziua, si eu am avut un site blocat datorita faptului ca am avut un numar mare de vizitatori brusc fara sa folosesc autosurffing dar s-a rezolvat problema, intrebarea mea este daca imi cumpar domeniu, ucoz poate sa imi mai blocheze site-ul?Nu as vrea sa muncesc la el si sa ma trezesc ca este iar blocat.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 9:52 AM
wmelania, esti sigur ca nu ai folosit auto surfing? nu cred ca site-ul ti-a fost blocat din placerea cuiva din suportu tehnic.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 10:58 AM
Citat wmelania ()
am avut un site blocat

Poti lasa si adresa website-ului in cauza?

Citat wmelania ()
daca imi cumpar domeniu, ucoz poate sa imi mai blocheze site-ul?

Atata timp cat este vorba de o incalcare a Termenilor uCoz, chiar daca ai atasat propriul domeniu, website-ul poate fi blocat.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Blocarea site-ului
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: