• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Numarul de utilizatori inregistrati
Numarul de utilizatori inregistrati
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 1 | 9:45 PM
Salut,
Recent am obsevat ca am adunat in scurt timp injur de 201 mebri al site-ului photomd.ucoz.com , dar din pacate toti cei care se inregistreaza se inregistreaza in sistemul UNET care de fap, nu prea are legatura directa cu site-ul meu ! Intrebarea mea este : - Cum as putea ca toti membri noi inregistrati sa se inregistreze local (adica, autorizarea sa fie doar pe site-ul meu ,unica)
si adoua : - As putea cumva sa ii transfer pe actuali mei membri in autoriazre locala ?
mersi

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 9:51 PM
Flavi, pentru a seta inregistrarea pe modul Utilizatori locali (utilizatori interni ai website-ului) trebuie sa urmezi pasii:

  • CP => Utilizatori => Setarile modulului => apoi selectezi la Metodele permise de autorizare a utilizatorilor din Utilizatori uNet (uID) pe Utilizatori locali .

Despre a doua cerinta a ta nu prea iti pot da un raspuns concret , mai asteapta si alte raspunsuri poate e posibil intr-un fel sau altul.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 3 | 10:03 PM
Danny, eu o sa ma pot loga daca trec pe autorizare locala ? Dar cei in registrati ?
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 10:21 PM
Flavi, personal nu am verificat, dar sunt convins in proportie de 90% ca utilizatorii cu un cont activ/email confirmat isi pot folosi contul deja creat in continuare.

Update:
M-am inselat ... se pare ca nu vor mai avea acces la conturile deja create. (am facut un mic test)
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Numarul de utilizatori inregistrati
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: