• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Înregistrarea » 2 utilizatori de pe acelasi calculator (Descrierea temei de discuție)
2 utilizatori de pe acelasi calculator
ioanabl
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:17 PM
Dupa crearea unui site, autentificarea se face automat, fara a se cere adresa de mail sau ID-ul. Daca o alta persoana doreste inregistrarea ca utilizator, completeaza datele, primeste mail-ul, totul pare OK (foloseste acelasi calculator ca si administratorul site-ului !!!!)
Dar la accesarea site-ului, cand dau "Autentificare" , ma autentifica direct ca administrator, nu ma pot autentifica cu drept de utilizator inregistrat.
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 2 | 9:35 PM
asta pt ca ai dat sa-ti salveze browserul parola si te baga automat. patesc si eu. doar intra la setari si sterge parola
ioanabl
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 10:22 PM
Am verificat in browser, nu am bifat salvarea parolelor. Totusi, cand aleg Autentificare prin uID nu-mi cere numele de utilizator sau e-mailul. Intra direct pe administrator.
b3min3
Postări: 25
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 10:48 PM
Îți sugerez să folosești formularul vechi pentru a te loga pe site. Așa, eviți orice fel de problemă la logare, cerându-ți e-mailul și parola de fiecare dată când vrei să te loghezi pe site.
Intri la setări standard în panoul de control (admin) și la tipul butonului de autentificare uID alegi „vechi”.

O altă soluție ar fi folosirea de browsere diferite pentru logarea pe site.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 4:03 PM
ioanabl, Foloseste 2 browsere. Eu asa fac.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 6 | 10:00 PM
ioanabl, tu probabil folosesti logare prin uid , iar aceasta te va loga automat cu datele salvate pe webtop . Pt a lucra cu ambele conturi ti-ar prinde bine fosta forma de logare sau cum spune si Muşatinu, sa folosesti browsere diferite smile

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 4:02 PM
ioanabl, o alta varianta ar fi ca, atunci cand termini lucrul la site, sau doresti sa te autentifici cu un alt utilizator, sa te deconectezi din Webtop, prin www.uid.me -> Iesire -> Iesire din uID.
Good things come to those who wait!
Royal_2011_girl_Carmek
Postări: 30
Reputație: 2
Mesaj # 8 | 12:59 PM
vezi la common settings din cpanel
Type of the uID sign-in button:
Which button should be used for logging in: old (the button in the default website design) or new schimbi pe old este cel cu 2 casute ca sa pui id si parola inainte si asta nou avea sub butonul ala "vechiul modul autentificare" acum vad ca lipseste ....

www.radiopatrikfm.ucoz.ro
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 7:43 PM
Dar cum pot sa fac sa primesc email cu cei care sau inregistrat ( chiar daca e inregistrarea automata fara sa dau eu aceptul ), ma refer daca e posibil sa fac cumva sa vad daca doi utilizatorii au acelas ip-u.
Joker6185
Postări: 145
Reputație: 3
Mesaj # 10 | 8:42 PM
Citat (AdryanAdy)
Dar cum pot sa fac sa primesc email cu cei care sau inregistrat ( chiar daca e inregistrarea automata fara sa dau eu aceptul ), ma refer daca e posibil sa fac cumva sa vad daca doi utilizatorii au acelas ip-u.

In primul rind ai zis un mare rahat
Citat (AdryanAdy)
sa vad daca doi utilizatorii au acelas ip-u.

Ip e ca si amprenta , e unic , tu si mama ta nu aveti aceeasi amprenta

http://CMovies.net Priveşte filme online CMovies
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 1:31 AM
Nu mi se pare rahat in cel mai rau caz poate nu m-am exprimat calumea : eu ma refeream la faptul sa pot vedea daca doi utilizatorii intra dupa acelas pc ( adica te deloghezi si te loghezi cu alt niknam ) si chestia cu amprentele o stia Joker biggrin
Joker6185
Postări: 145
Reputație: 3
Mesaj # 12 | 12:00 PM
AdryanAdy, pai dar te rugam din suflet sa te exprimi cum trebuie biggrin
http://CMovies.net Priveşte filme online CMovies
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 5:26 PM
Joker nu e vorba ca ma rugai , am zis poate m-am exprimat eu gresit . Daca ma poti ajuta cu un sfat sau ceva de genu la ceea ce am intrabat MS Frumos
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Înregistrarea » 2 utilizatori de pe acelasi calculator (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: