• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Intrebare despre design ... (In legatura cu drepturile de autor)
Intrebare despre design ...
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 2:31 AM
Buna , sa zicem ca ma facut un design de la zero , si eu am toate drepturile asupra lui , de exeplu , daca acesta mi-a fost "furat" , de catre o companie sau alt site , atunci acea companie/site ar risca ca din cauza furtului de design care l-am facut eu sa-i fie inchisa compania/site-ul temporar sau chiar permanent ???
Astept raspunsuri biggrin cool

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 12:05 PM
bogdannn96, Daca este facut de tine 100 % si ai drepturi de autor , poti sa denunti situ-l care ti-a furat tema la administratia ucoz , pentru incalcarea drepturilor de autor
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 7:29 PM
bogdannn96, Deci uite care-i situatia..
daca ai facut un design de la ZERO ar fi bine sa mergi la notar ca sa-ti inregistrezi dreptu de autor.. daca ai facut asta te adresezi la administratia ucoz si denunti acel site care ti-a furat design-ul, asta in caz ca ai intalnit design-ul tau pe un site de pe platforma uCoz.

Daca pe alta platforma, anunti autoritatile, cel de la notar unde ai inregistrat dreptu de autor ar fi trebui sati ofere cea detalii in cazul dat...

Daca nu ai inregistrat dreptu de autor, cuvintele ca-ti apartine acest design sunt o nimica toata.....

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 2:57 AM
Multumesc mult pentru ajutor
Topic inchis , problema rezolvata

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Intrebare despre design ... (In legatura cu drepturile de autor)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: