• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Page rank (despre cresterea pagerank-ului)
Page rank
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 1 | 7:52 PM
sal,imi puteti da niste sfaturi cum sa imi cresc pagerank-ul la acest site 2012muzica.net ? inainte era downloadfreemp3 ucoz com apoi dmuzica net iar acum 2012muzica net , domeniile precedente aveau ambele page rank 1 si nu reuseam deloc sa le ridic macar la 2 si nu stiu dc iar acum am i-am modific domeniul,aspectul,descrierea ,cuvintele cheie si va nu mai stiu ce sa ii fac de acea va mi-ar prinde bine niste sfaturi mai detaliate daca se poate
apropo vechiul domeniu are setat 301 redirect catre noul domeniu

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 8:52 PM
TheGame, hmmmm Sunt mai multe dificultati cu PageRank. Ideia principala de a creste PR este de a posta link-ul direct al site-ului tau pe un site cu PR mare. Din pacate Facebook nu mai posteaza link-ul direct pe care-l punem acolo pe perete.. de aceia cauta alte site-uri cu PR mare smile

o alta solurtie ar fi inscrierea site-ului in directoare. Te sfatui sa nu pui pe site-ul tau scripturile cu pop-up... vizitatorii tai vor fugi de tine....

urmatoru tabel nu e sigur si totusi multi se foloseau de el inainte de update-ul din august facut de cei de la google..


TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 3 | 9:25 PM
am inscris in multe directoare site-ul si de la page rank 1 nu crestea,iar in google webmaster imi arata foarte multe site-uri cu link-ul meu la ele,banuiesc ca alea scrise in google webmaster nu au not index
dar daca as avea in descrierea videclipurilor mele pe youtube adresa site-ului meu ar ajuta?

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 9:48 PM
Quote (TheGame)
dar daca as avea in descrierea videclipurilor mele pe youtube adresa site-ului meu ar ajuta?

depinde de ce cauta lumea pe google biggrin daca are legatura cu ce scri tu in descrierea videoclipurilor

TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 5 | 10:14 PM
ma refer daca imi ridica pagerank-ul daca imi pun adresa site-ului pe descrierea videclipurilor mele pe youtube ,dar banuiesc ca are not folow
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 10:26 PM
TheGame, ctrl+U si vezi singur ce are.. cel mai probabil schimba link-ul...
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Page rank (despre cresterea pagerank-ului)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: