• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Adobe FlashPlayer
Adobe FlashPlayer
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:20 AM
Pe site am câteva aplicații care se deschideau cu Flash Player, dar cum acesta a fost închis, nu mai pot vedea aplicațiile respective
Cu ce poate fi înlocuit? Sau ce trebuie făcut?
Mulțumesc

Adăugat (27/02/2021, 7:41 AM)
---------------------------------------------
Aștept un răspuns de la administratori. Oare nu este și treaba Dvs de a rezolva problema ? D-na Felicia, v-am scris și în privat și nu am primit nici un răspuns

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 10:47 PM
band, acele aplicatii trebuie create de la zero folosind HTML, CSS si JavaScript (uneori si WebGL). Poti apela la serviciile unui dezvoltator web pentru a le inlocui cu variante proprii sau poti sa cauti aplicatii alternative care pot fi folosite pe site-uri.

Daca aplicatiile sunt widgeturi/gadgeturi uCoz, acestea momentan nu mai sunt suportate si va trebui sa le inlocuiesti cu solutii proprii.
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:35 PM
Da, foarte interesant răspunsul. Mai ales ultima parte. Păi cei ce administrează platforma ucoz ce păzesc. Să mă apuc acum să modific tot în site. Am luat odată țeapă cu domeniul.ro Ne-au aburit că așa și pe dincolo, dar văd că și acea problemă a rămas moartă.
Mă gândesc serios să părăsesc Ucoz-ul, chiar dacă asta înseamnă foarte multă muncă. Dar prea se adună multe neajunsuri
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Adobe FlashPlayer
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: