• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » In legatura cu Robots.txt
In legatura cu Robots.txt
Xpress
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:13 PM
Buna, sunt relativ nou aici, si am o nelamurire in legatura cu robots.txt. Am citit thread-ul acela despre robots.txt in sectiunea de promovare a site-ului, si in legatura cu aceste doua subiecte:

"Exista o 'carantina' pentru fiecare site web nou atunci cand nu exista nici o modificare a fisierului robots.txt."

"Accidental am stricat fisierul robots.txt. Ce ar trebui sa fac?
Sterge fisierul . Sistemul va adauga automat altul (sistemul il verifica cum a fost folosit si apoi adauga unu rebots.txt ca si cel initial)."

Deci eu am modificat robots.txt (adica am adaugat unul nou), dar la cateva zile dupa aceea l-am sters (aveam indoieli ca nu l-am facut cum trebuie). Va rog sa ma lamuriti, va fi afectata perioada mea de carantina cu ceva? (va trebui sa astept mai mult pana la indexare?), deoarece in momentul de fata pe google nu imi apar descrierea, titlul (care am introdus-o in meta tag), imi apare doar adresa site-ului.

Acesta este site-ul meu: http://xpresstuning.ucoz.com

Multumesc anticipat.
Material modificat de Xpress - Miercuri, 07/12/2011, 2:34 PM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 7:58 PM
Xpress, indexare o sa se faca de la inceput smile , o sa astepti o perioada pana o sa se indexeze
Xpress
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 2:33 PM
Devil, de la inceput inseamna ca din momentul in care am schimbat acel robots.txt o sa se ia ca prima zi din cele 30 adica din acel moment se vor calcula inca 30 de zile?(mai pe scurt carantina dureaza din momentul crearii site-ului chiar daca schimbi acel robots.txt de cate ori vrei ? sau cu fiecare schimbare o ia de zero iarasi?) Mentionez ca am site-ul cam de 20 de zile. Multumesc

Adăugat (08/12/2011, 1:33 PM)
---------------------------------------------
Ma lamureste cineva si pe mine? Multumesc

Material modificat de Xpress - Joi, 08/12/2011, 2:33 PM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 4:21 PM
Xpress, perioada de carantina nu va fi prelungita.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » In legatura cu Robots.txt
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: