• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Site amenintat
Site amenintat
vidyalove
Postări: 27
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:13 PM
Adminul unui site cu acelasi subiect ca si site-ul meu, ne ameninta ca ne va inchide site-ul si ca va sparge datele de la ucoz pentru a ni-l inchide. Spuneti-mi va rog, este posibil asa ceva? ce ar trebui sa fac in aceasta privinta? cry cry
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 5:41 PM
vidyalove, si de ce te amenință, că furi datele de la el sau că ești un concurent?
Dacă ești concurent, atunci ignoră-l.
Daca furi datele de la el prin copy-paste, el te poate raporta la administrația ucoz și aceștia să-ți blocheze site-ul pentru piratare.

vidyalove
Postări: 27
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 5:58 PM
Intr-un fel sunt amandoua, pentru ca noi publicam seriale care apar pe internet si el ne ameninta ca daca mai luam serialele care le pune si el ne va inchide site-ul, dar el face asta din cauza concurentei.....dar as vrea sa stiu ca in cazul in care reuseste sa-mi gaseasca parola la cont sau ceva si sterge totul de pe el, pot recupera datele inapoi ?....aceasta persoana a mai reusit o data sa-mi inchida site-ul, si de aceea ma tem ca imi poate face din nou acelasi lucru, ba chiar a si bagat virusi in el....site-ul care-l am e deja destul de vechi,si chiar nu vreau sa-l pierd cry :'( cry
Material modificat de vidyalove - Duminică, 10/04/2016, 5:59 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 8:00 PM
vidyalove, daca ai o parola complicata din 12 caractere, nu-ti mai afla parola si nu-ti face nimic.
o parola buna nu trebu sa aiba sens (andrei83)
o parola buna trebu sa aiba cifre si litere (amestecate)
o parola buna are litere atat minuscule cat si majuscule.

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Site amenintat
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: