• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Google Ads Policy
Google Ads Policy
yce8326
Postări: 25
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:46 PM
De curand, Google a trimis acest mesaj tuturor celor care lucreaza cu Adsense. Intrebarea mea este daca Ucoz se va ocupa de aceasta actualizare, sau fiecare isi face aceste setari pe cont propriu ? Daca da, as dori si putin ajutor deoarece nu am experienta in asa ceva. Multumesc.

Citat
Consultați noua noastră politică privind consimțământul utilizatorilor din UE, în cel mai scurt timp posibil. Conform acestei politici, trebuie să obțineți consimțământul utilizatorilor finali din UE privind stocarea și accesarea cookie-urilor și a altor informații, precum și privind activitățile de culegere, trimitere și utilizare a datelor, desfășurate în cadrul utilizării produselor Google de către dvs. Nu este afectată nicio prevedere privind calitatea de proprietar al datelor din contractul dvs.

Vă rugăm să asigurați respectarea acestei politici în cel mai scurt timp posibil, cel târziu începând cu 30 septembrie 2015.

Dacă site-ul sau aplicația dvs. nu include un mecanism de exprimare a consimțământului în conformitate cu această politică, trebuie să implementați acum un astfel de mecanism. Pentru a simplifica acest proces pentru dvs., am reunit câteva resurse utile la cookiechoices.org.

Această modificare a politicii are la bază cerințele privind reglementarea și cele mai bune practici emise de autoritățile însărcinate cu protecția datelor în Europa. Aceste cerințe sunt ilustrate de modificările efectuate recent și pe site-urile deținute de Google.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 6:01 PM
yce8326, această modificare a fost deja luată la cunoștință de către echipa uCoz - actualmente se stabilesc opțiunile existente în acest caz. Vom reveni cu detalii în momentul în care se va lua o decizie în acest sens.
Good things come to those who wait!
yce8326
Postări: 25
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:40 PM
Ok, multumesc mult !

Adăugat (02/09/2015, 1:40 PM)
---------------------------------------------
Ce se mai aude despre aceasta cerinta ? Credeti ca veti face aceasta actualizare pana pe 30 Septembrie 2015 ? Daca nu sa facem noi aceste actualizari ! Multumesc !

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 3:02 PM
yce8326, aș vrea să-ți spun că sigur se rezolvă până pe 30, dar recomandarea mea ar fi să faci tu această actualizare, de orice eventualitate.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 5 | 11:28 AM
Citat Felicia ()
aș vrea să-ți spun că sigur se rezolvă până pe 30, dar recomandarea mea ar fi să faci tu această actualizare, de orice eventualitate.

dry

yce8326
Postări: 25
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 2:12 PM
Mai este o problema, am gasit un script foarte usor si costa 30 de $, dar se merita ?

https://cookie-script.com
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 7 | 0:13 AM
yce8326, încearcă acest serviciu online: https://silktide.com/tools/cookie-consent/ Este foarte uşor de folosit, şi funcţionează bine. Îti recomand să pui codul pe care îl primeşti între codurile
Cod
<?if(!$USER_LOGGED_IN$)?>

şi

<?endif?>
yce8326
Postări: 25
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 2:29 PM
Multumesc mult bigblog, acest site era recomandat si de cei de la google, insa am omis acea linie ! Am rezolvat problema, va recomand https://silktide.com/tools/cookie-consent/
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 9 | 6:48 PM
bigblog, unde mai exact?
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 10 | 10:44 PM
CreareWebsite, preferabil înainte de </head>, dar îl poţi pune şi în Partea inferioară a site-ului.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 11 | 6:10 PM
Citat bigblog ()
în Partea inferioară a site-ului


Unde ?

Site http://www.deinteres.org/

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 12 | 6:38 PM
CreareWebsite, la sfârşit.
MitzZa
Postări: 43
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 6:35 PM
Citat bigblog ()
<?if(!$USER_LOGGED_IN$)?>

şi

<?endif?>

Daca il pun unde zici, o sa il vada google doar daca se logheaza pe site. Mai bine il puneti fara codul <?if(!$USER_LOGGED_IN$)?>
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 14 | 6:14 PM
MitzZa, nu e adevărat. E chiar contrarul la ce zici.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 15 | 7:37 PM
MitzZa, google nu se logheaza pe site.. botii sunt oaspeti.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Google Ads Policy
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: