• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Problema redirectionare website
Problema redirectionare website
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 10:07 AM
Buna ziua, am o mare problema atunci cand incerc sa accesez site-urile ucoz de pe mobil. Automat la accesare ma redirectioneaza catre acest link news-330743-latest.yatvyanos.ru, care la randul lui ma baga pe diferite site-uri cu reclama sau sa descarc unele aplicatii de pe google play.
Sa fie asta o noua reclama de la ucoz? Nu am nici o problema cu restul reclamelor dar cu aceasta pierd vizitatori...

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 10:29 AM
Andrw, poți să ne dai câteva exemple de website-uri la care apare redirecționarea?
Good things come to those who wait!
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 10:34 AM
andreimp3.ucoz.ro (site-ul meu)
am incercat si pe maxrom.ucoz.ro, si pe inca cateva site-uri...si aceias problema
Tin sa precizez ca am incercat sa accesez site-urile de pe 4 mobile android.. si la fel (deci se exclude ideea virusarii telefonului meu) ...

Material modificat de Andrw - Duminică, 19/04/2015, 10:38 AM
yce8326
Postări: 25
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 11:45 AM
Problema e de la reclamele ucoz !
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 5 | 12:46 PM
Andrw, yce8326, mâine probabil se va rezolva problema legată de reclame. Ne cerem scuze pentru neplăcerile cauzate.
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 3:40 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 7 | 9:55 PM
Citat bigblog ()
Andrw, yce8326, mâine probabil se va rezolva problema legată de reclame. Ne cerem scuze pentru neplăcerile cauzate.


Poate in 4-5 zile, o saptamana!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 10:02 PM
Citat Andrw ()
Tin sa precizez ca am incercat sa accesez site-urile de pe 4 mobile android.. si la fel (deci se exclude ideea virusarii telefonului meu) ...

Te rog să verifici dacă poți accesa corect website-urile de pe dispozitivele mobile, deoarece avem confirmarea că pentru sistemele care folosesc android situația a fost remediată.

Citat CreareWebsite ()
Poate in 4-5 zile, o saptamana!

CreareWebsite, interesul întregii echipe este de a remedia această situație în cel mai scurt timp, deoarece acest lucru influențează în mod negativ și sistemul uCoz. Din păcate, oricât de mult ne-am dori, nu orice lucru se poate remedia de pe o zi pe alta.

Good things come to those who wait!
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 9 | 11:10 PM
Felicia, nu, pe android nu merge... la fel ma redirectioneaza, am folosit mai multe versiuni de android(ultima aparuta) si inca 2, si aceias problema..
Material modificat de Andrw - Luni, 20/04/2015, 11:10 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 10 | 11:16 PM
Andrw, zi-mi te rog versiunea exactă a androidului, dar și a browserului (și tipul) pe care-l folosești.
Good things come to those who wait!
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 11 | 6:57 PM
Daca am incercat pe mai multe versiuni de android si nu merge inclusiv aia noua. Pe telefonul meu personal folosesc 4.2.2, iar ca browser folosesc pe acela al telefonului (mai este numit si Internet) si Google Chrome (aceias problema la amandoua aplicatiile)
De la 5-6 sute de vizitatori am ajuns la 300-400..... wacko

Adăugat (23/04/2015, 6:57 PM)
---------------------------------------------
Mai nou s-au implementat reclame enervante si pentru desktopuri. Inteleg ca este o platforma """"gratuita"""" si ca trebuie sa isi castige si ea existenta din ceva (dar un baner cu reclame e de ajuns) Nu 3 reclame dintre care: pop-up(care desigur daca vrei sa il inchizi te redirectioneaza catre news-330743-latest.yatvyanos.ru , reclama aia din dreapta care a fost si pana acum... si desigur de ce nu inca o reclama in dreapta jos la o prostie de joc numita Travian...foarte tare.......
Daca nu se rezolva aceste probleme am sa renunt la ucoz... pana mai acum mi s-a parut una dintre cele mai bune platforme de website-uri (si chiar este) dar cam ia userii peste picior....

Material modificat de Andrw - Joi, 23/04/2015, 6:58 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 12 | 10:25 AM
Citat Andrw ()
De la 5-6 sute de vizitatori am ajuns la 300-400


Mie-mi spui ....

Citat Andrw ()
pana mai acum mi s-a parut una dintre cele mai bune platforme de website-uri (si chiar este) dar cam ia userii peste picior....


Nu cred ca echipa romaneasca are "puterea" de a face asta, rusii au chef de "glume", foarte proaste ce-i drept!

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 13 | 11:06 AM
Andrw, CreareWebsite, noi am făcut tot ceea ce depinde de noi pentru a că comunica totul cât mai corect și transparent însă, uneori mai există momente în care există scăpări..exact ca atunci când apare o eroare într-un sistem, când nu merge un formular de contact, când nu este semnal la telefon sau când se sparge o roată la mașină (asta, pentru a face o comparație).
Noi facem toate demersurile necesare pentru a ajunge la un consens și vă ținem la curent odată ce apar primele informații îmbucurătoare pentru toată lumea.
Momentan, singura modalitate de a scăpa de bannerele respective este achiziționarea unui pachet plătit, începând cu cel "Bază", pe o perioadă mai îndelungată de timp, mai ales pentru website-urile care generează venituri suficiente.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 14 | 1:57 PM
Raver, ce bani sa faci cu site-ul daca e impanzit de reclame de la ucoz. (Pop-up, si 2 reclame plutitoare) 1 din 2 vizitatori dau click pe reclama de la ucoz(deci pierdem si vizitatori si banii pe care i-am putea face cu website-ul nostru). Cred ca cei de la ucoz(din Ru) vor sa ii forteze pe majoritatea sa devina utilizatori premium.
Un pachet "Baza" costa 6$(nu euro)... eu ca sa imi cumpar un pachet Baza trebuie sa trimit un SMS in valoare de 10 euro pentru a-mi reincarca contul cu doar 6$. Scuzati-ma dar pentru cei care au un forum la inceput sau un blog personal, un site de prezentare etc, 10 euro pentru 2GB de spatiu de stocare si eliminarea reclamei (nimic altceva in plus) e mult..
Daca ar fi 5-6 euro sau chiar 7 pentru un SMS as intelege (deoarece se mai adauga tva si alte taxe), si as fi bucuros sa cumpar.

Din pacate inca o data rusii fac ce doresc ei, nu tin cont de parerile/nevoile userilor.
Si da, Raver inteleg ca nu puteti face nimic in privinta asta....

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 15 | 2:50 PM
Andrw, într-adevãr, dacã achiţi prin SMS costul e mult mai mare din cauza taxelor percepute de operatori - de aceea nici nu recomandãm aceastã metodã de platã. Dacã mergi pe varianta plãţii prin card, nu existã niciun comision - mai ales dacã ai şi un card fãrã costuri lunare (şi existã destul de multe variante de acest gen)...
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Problema redirectionare website
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: