• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » ftp help
ftp help
hellsing
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:08 PM
buna seara. in primu rand vreau sa le multumesc celor de la ucoz pentru efortul pe care il fac pentru a ne ajuta si raspunde la toate intrebarile pe care noi (incepatorii) nu le stim si mai ales pentru servicile gratis pe care ni le ofera. am si eu o problema....am incercat sa bag niste melodii pe site adica sa le incarc in manager fisiere si dupa aceea sa le pun in player dar nu au mers adica...cele mici de max 2 3 mb au mers dar cele de max 11 mb nu prea...am incercat programul ftp CuteFTP ma inregistrez tot dupa exemplul dat de la manager fisiere cu user cu tot si....cand vreau sa incarc melodiile sau poze sau altceva indiferent de dimensiune tinand cont ca dimensiunea max este de 15 mb da o eroare si imi spune ca nu este acceptat de server...adica numele este interzis...am pus tot felul de nume dar tot asa da...care este problema si mai este un alt mod de a le incarca?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 0:22 AM
hellsing, poti folosi FileZilla merge mult mai bine , detalile pentru ftp le gasesti aici :

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 1:43 AM
hellsing, exista o oarecarte limita + ucoz te va bana pentru ca este interzis incarcarea fisierelor cu drept de autor pe serverele uCoz (drept de autor care nu-ti apartin)
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 4 | 3:39 AM
hellsing, incerca sa pui playere de la trilulilu sau zippyshare wink
pentru detali cautama

hellsing
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 5:50 PM
Quote (Muşatinu)
hellsing, exista o oarecarte limita + ucoz te va bana pentru ca este interzis incarcarea fisierelor cu drept de autor pe serverele uCoz (drept de autor care nu-ti apartin)


deci sa inteleg ca nu am voie sa pun nici o melodie? de exemplu de la depeche mode sau mai stiu eu ce? sau play list cu unele melodii? ca sa stiu sa nu am probleme...si mai ales...daca nu am insel la unele site uri ucoz am vazut ca aveau...
ms devil si ionutz pt raspunsuri
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 6:42 PM
hellsing, poti pune pe site daca sunt hostate pe alte servere ca triluliu ala sau youtube sau altele...
hellsing
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 9:24 PM
ok ms mult pt ajutor smile
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 8 | 7:01 PM
hellsing, daca te ajuta ieu iti postez doua player de muzica care ai dreptul de ale posta;)

primul ieste de la trilulilu

Code
<strong>TIMBALAND FT  VERONICA - GIVE IT A GO </strong><br />  <object width="448" height="33"><param name="movie" value="http://embed.trilulilu.ro/audio/hekkeru/ba1568cd142ca7.swf"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><param name="flashvars" value="username=hekkeru&hash=ba1568cd142ca7&miniMode=true"></param><embed src="http://embed.trilulilu.ro/audio/hekkeru/ba1568cd142ca7.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" width="448" height="33" flashvars="username=hekkeru&hash=ba1568cd142ca7&miniMode=true" ></embed></object>  <br /><a href="http://www.trilulilu.ro/audio/electronica" title="electronica">  Asculta  mai multe  audio   electronica </a><br />


al doilea de la Zippy Share

cei de la Zippy Share iti dau posibilitatea de ati modifica playerul aja cum doresti tu
ieu iti dau modelul care il folosesc ieu

Code
<script type="text/javascript">var zippywww="www29";var zippyfile="69789138";var zippydown="01000a";var zippyfront="0df70d";var zippyback="01000a";var zippylight="caeb0e";var zippywidth=280;var zippyauto=false;var zippyvol=80;var zippydwnbtn = 1;</script><script type="text/javascript" src="http://api.zippyshare.com/api/embed.js"></script>


poti pune si buton de download la player si ieu lam pus mult succes;)

hellsing
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 8:13 PM
ms mult yonutz miai fost de mare ajutor crek ar trebui sa mai schimbam idei
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 10 | 8:17 PM
oricand ai nevoi de mine aici ma gasesti sau pe siteul meu www.FileStar.tk
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » ftp help
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: