• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Pagina live stream (canale muzica)
Pagina live stream
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 1:41 PM
In mare as vrea sa fac pe site o pagina ca aceasta din imagine



care sa contina mai multe canale de muzica. Ideea ca as vrea ca acolo unde este pozitionat acel player sa se deschida toate adica sa vina ceva de genul:
Playerul sus
<hr>
canal 1 canal 2 canal 3
....... .......... .........
pana aici usor dar as vrea ca atunci cand apesi butonul "canal 2" acesta sa se deschida in locul "player sus"
Ceva idei despre cum as putea face asta, cum? de unde sa incep?

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 3:58 PM
Pai bineinteles ca ai nevoie de un script care posibil sa il gasesti si pe net daca nu trebuie sa il faci tu.
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 4:49 PM
faza e ca imi caut eu doar ca ..... sincer nu stiu cam cum sa dau cautarea adica dupa ce nume.?
script pentru? page in page:))

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 4:56 PM
CTRL+U > Select > CRTL+C > CTRL+V > Save

apoi vezi ce ti sa primit

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 4:59 PM
MUsatinu prietene de ce ma bagi tu intotdeauna in ceata:)) ce inteleg eu este ca prin aia copiez continutu de la forum?:))
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Material modificat de Chibo - Sâmbătă, 05/11/2011, 4:59 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 5:02 PM
Chibo, ce are forumu cu asta?
deschizi pagina care ai vazut ceva de ce ai nevoie.. dai ctrl+u,te uiti in cod vezi cam care e e codul a nu ai 5 ani e de logica.. copiezi si pui la tine

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 7 | 5:04 PM
aha am inteles acu:)
am pierdut chiar esentialul
faza e ca as prefera sa....nu prea copiez de la nimeni dar daca e singura solutie asa o sa fac...
fiind incepator sunt perfect cnstient ca daca doar copy and paste nu inveti niciodata totusi.... smile
multumesc.

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 5:06 PM
Chibo, nu ai dreptate.. eu am invatat din copy/paste.. pentru ca uni pun scripturi cu greseli in cod si va trebui sa le corectezi smile sau la preluare tu faci ceva greseli si va trebui sa le corectezi smile
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 9 | 5:09 PM
am vazut ceva asemanator cu ce as vrea doar... ca singura problema e ca se deschid _blank sau sunt redirecturi doar.
eu vreau ca totul sa se intample intr-o singura pagina
singurul lucru care sa se schimbe sa fie playerul/streamul atat.:)

Adăugat (05/11/2011, 4:09 PM)
---------------------------------------------
da ai dreptate....din nou si daca nu sunt gresite trebuie adaptate la cerintele tale si....dap:) cine stie cunoaste.


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Pagina live stream (canale muzica)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: