• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » new meniu
new meniu
rotundupaul
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:36 PM
Deci ... as vrea sa mai am un mic meniu la site dar la care sa adaug altceva... mai explicit,as vrea precum e "Meniu site" sa mai fiu unu dedesupt dar la care sa pot adauga alte pagini...daca nu am fost destul de eplicit,va rog sa imi spuneti si voi incerca sa explic mai bine.
site-ul meu este: My WebPage
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 4:04 PM
rotundupaul, intri in CP

Imagine 1


Creezi un meniu nou alegi pozitionarea verticala sau orizontala, si dai un nume.
Imaginea 2


Apesi butonu Add menu item in fereastra ajax scrii Numele link si posibilitatea de a se deschide in fereastra noua (daca doresti) adaugi cate ai nevoie si apoi SAVE
Imaginea 3

Imaginea 4

poti sa creezi si submeniuri tot acolo..

Dupa ce ai salvat intri pe site ca admin apesi pe constructor adaugi un block nou si la block atribui elemente ale site-ului si cauti numele meniului. salvezi si bucuie mare.....

Din tine o Bere....

rotundupaul
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:48 PM
am facut cum ai zis...imi apare....daR NU am unde sa adaug continut...in pagina care am creat-o... nu ar trebui sa apara ca in :Principală » Editor de pagini » Administrarea intrărilor ... aici pot pune continut. apropo..cum ar trebui sa arate link la pagina daca este un block nou? la meniul principal arata asa: /index/Istoric Tehnoton/0-9
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 5:06 PM
rotundupaul, pai aia e alta treaba... ca sa creezi o pagina noua intri in CP im meniu Page editor si mai departe vezi

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » new meniu
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: