• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » As avea o intrebare... (AJUTOR uCoz...)
As avea o intrebare...
Karcsi
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 0:44 AM
Avem un site de filme online care este creat prin sistemul uCoz.
Intrebarea mea sau mai bgine zis cererea noastra ar fi urmatoarea: Un script sau un informer care arata toate denumirile filmelor care sunt pe site si in ce categorie se afla fiecare film.
Eu am gasit ceva de genu ...este un informer la load la file catalog dar problema este ca nu arata doar pana la 300 de filme maxim. Noi avem peste 1000 de filme si nu stim cum sa facem ca sa arate toate ce avem pe site. daca s-ar putea sa se adauge si automat cum punem noi filme sa adauge si acolo automat denumirile filmelor cu categoria cu tot.
Nu stim daca este asa ceva si la uCoz dar la alte siteuri am vazut de genu.

Va multumim pt ajutor

*** www.megafilmek.hu ***
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 10:00 AM
Pentru ce iti mai trebuie un informer asa mare din moment ce ai http://site-ul-tau/load ?
Karcsi
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:31 AM
Remus, da i-mi trebuie ceva ca sa arate o lista in care sa fie afisate toate filmele care sunt pe site.Sau ai tu ceva ideie cum as putea face ceva de genu?
La load acolo am nevoie
Material modificat de Karcsi - Duminică, 23/10/2011, 11:31 AM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 12:48 PM
Karcsi, varianta cea mai simpla :
Main » Informers --> si faci ca in poza :


Karcsi
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 12:57 PM
Devil, ai dreptate numai ca problema este ca scriu eu 999 dar el automat revine la 300 max,nu ma lasa sa fac mai mare de 300 si la aceasta problema nu gasesc raspuns.
Nu exista ceva alta modalitate?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 3:18 PM
Karcsi, maximu de intrari in informer e de 300...
Karcsi
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 3:54 PM
Muşatinu, exact. Chear pt asta am vrut ajutor ca nu se poate face ceva se arate mai mult ...?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 3:59 PM
Karcsi, si ce ai vrea sa-ti spun? ca poti infinit???
Rustic
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 4:01 PM
ma bucur ca explicati tot ceea ce nu stim dar eu sunt fffff incepator si chiar nu pricep unii termeni folositi,va rog sa-mi spuneti pas cu pas cum fac sa pun pe blog un contor de date gen cati utilizatori sunt online cati au intrat azi....etc si tot nu pricep cum e cu acel constructor si cum sa pun acele chestii in partea dreapta a blogului asa zise blockuri
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 4:04 PM
Rustic, creaza topic aparte...
Karcsi
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 6:17 PM
Muşatinu, Da,eu vroiam sa stiu daca este ceva script sau ceva care arata tot continutul si nu numai 300 la LOAD.

Multam
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » As avea o intrebare... (AJUTOR uCoz...)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: