• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » publicitate de la google (pub de la google)
publicitate de la google
Un_Baiat
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 4:31 PM
cum pun publicitate de la google pt a castiga bani si sa-mi iau domeniu personalizat?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 4:45 PM
Un_Baiat, trebuie sa ai cont google adsense . Totul despre adsense gasesti Aici
Sergal
Postări: 20
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:02 PM
Buna seara,

Unde trebuie "instalat" codul generat de Adsense pentru a fi vizualizata reclama corect? Multumesc anticipat.

http://preturimici.ucoz.ro
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 9:05 PM
Sergal,
Quote
Testeaza asezarea in pagina a reclamelor.Exista mai multe posibilitati dar cela mai recomandate ar fi asezarea reclamelor pe orizontala undeva unde vizitatorul si-ar putea arunca privirea imediat ce intara pe site.Deasemenea dupa un anumit timp putem aseza reclamele pe verticala si putem compara rezultatele pentru a vedea cum este mai bine pentru buzunarul nostru.


un citat de pe un site smile codul il pui unde vrei sa apara , depinde de preferinte

Sergal
Postări: 20
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:24 PM
Problema e ca nu imi apare nimic. Nu sunt o cunoscatoare mare dar am mai avut forumuri si am mai lucrat cu coduri HTML. Acum nu reusesc sa il asez nicaieri ca sa pot vizualiza rezultatul.
http://preturimici.ucoz.ro
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 9:26 PM
Sergal, contul ti-a fost activat ?
Sergal
Postări: 20
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 9:43 PM
Ok...ms mult. Se pare ca am rezolvat problema.
http://preturimici.ucoz.ro
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 9:52 AM
Salutare tuturor.
Si eu detin un cod generat de adsense insa am aceeasi nelamurire ,unde trebuie introdus acest cod pentru ca anunturile sa functioneze corect ?
Am incercat sa il introduc aseara in partea superioara a site-ului ,insa mi-a coborat imaginea site-uli mai jos si nu se vede niciun anunt .

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 9 | 7:54 PM
marius15, incearca sa-l pui pe prima pagina a site-ului
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 10 | 10:43 PM
Da pe prima pagina incerc sa il introduc problema este ca nu imi apare nimic .Am vrut sa introduc codul in partea de sus a site-ului insa dupa introducerea acelui cod imaginea siteului arata separata vezi spoiler
.
Daca cineva imi poate spune mai exact unde ar trebui sa introduc acel cod pe care l-am primit de la asdesa ,va rog frumos sa imi ziceti deoarece am inteles ca trebuie introdus pentru a fi verificat .Va multumesc .

Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 11 | 1:22 AM
Quote (marius15)
Daca cineva imi poate spune mai exact unde ar trebui sa introduc acel cod pe care l-am primit de la asdesa ,va rog frumos sa imi ziceti deoarece am inteles ca trebuie introdus pentru a fi verificat .Va multumesc .

Deci ai introdus bine codul si da nu iti apar ads-urile de la google adsense,de ce? .... iti zice foarte clar acolo dupa ce generezi codul de la ei ca dureaza pana la 10 min pana vor fi afisate ads-urile.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 12 | 10:37 AM
Quote (Whisper™)
Deci ai introdus bine codul si da nu iti apar ads-urile de la google adsense,de ce? .... iti zice foarte clar acolo dupa ce generezi codul de la ei ca dureaza pana la 10 min pana vor fi afisate ads-urile.


Intradevar asta era problema biggrin multumesc mult pentru raspuns .

Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 13 | 9:55 PM
Quote (marius15)
Intradevar asta era problema biggrin multumesc mult pentru raspuns .

Cu placere! E ultima data cand o fac.
Eu personal de astazi nu mai raspund la topicurile care nu au nici o legatura cu sistemul uCoz .

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » publicitate de la google (pub de la google)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: