• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Latire/largire pagina site
Latire/largire pagina site
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:19 PM
Cum pot mari/lati si eu siteul,url : legislatiecfr.eu
Multumesc !

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 5:36 PM
cnusi, acest site are "marimile" (lungime si latime) setate din css
Pentru a le modifica modifica e nevoie de putin mai multa munca si atentie
*Nota: La unele designuri , dupa modificarea marimilor e nevoie de a schimba si dimensiunile unor imagini folosite in design

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 7:05 PM
cnusi tu ai patit ca mine:))
pentru a rezolva problema citeste acest topic.
Acolo am prezentat aceeasi poveste cu dupa cum zice Devil "wrapul" paginii, la mine problema era ca am trecut de pe CSS initial al Template-ului oferit de ucoz pe MY CSS si atunci.......probleme:).
Tot ce trebuie sa faci este sa inlocuiesti/adaugi in CSS acel .wrap de care zice Devil iar apoi in Quick Replacement sa inlocuiesti din nou cum zice in topicul al carui link ti l-am dat mai sus si... e OK.
Totusi am observat cel putin in cazul meu ca daca inlocuiesti tot ce scrie acolo (in topic) iar apoi adaugi o alta pagina, aceea ultima pagina adaugata ramane "default" nu tine cont de ce ai inlocuit inainte asa ca mare atentie:))
Sper ca ti-am fost de ajutor cu ce am invatat si eu de pe aici de pe forum:)
Spor!!!!

Adăugat (30/09/2011, 5:54 PM)
---------------------------------------------
dupa cum a zis bogdannn96, atentie la img de pe site cele cu Link care la schimbarea rezolutiei o iau razna

Adăugat (30/09/2011, 6:05 PM)
---------------------------------------------
uite un print


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 8:13 PM
multumesc de informatii
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 10:17 PM
Quote (cnusi)
multumesc de informatii
sa fii sanatos:))

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Latire/largire pagina site
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: