• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Calendarul nu apare in modulul publisher (Publisher not display calendar from Site news module)
Calendarul nu apare in modulul publisher
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 1:13 PM
Buna am si eu inca o problema ...
Am un site in care am dezactivat modulul page editor si ca a ramas pulisher modulul pentru intro al site-ului , adica cand intra cineva pe site il redirectioneaza automat catre modulul publisher (asta e o preferinta de-a mea) , dupa care am insertat in design (nu este un ucoz standart uCoz) codul $CALENDAR$ avand modulul Site news activat , dar nu-mi apare nimic
Ma poate ajuta si pe mine cineva ... ?

Adăugat (2011-07-28, 1:13 PM)
---------------------------------------------
Am uitat sa precizez ca in modulul Site news (numesite/news) calendarul apare cool


Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 4:03 PM
bogdannn96,

Constructor --> creezi block nou --> dai edit --> gadgets --> sus la "keyworld" scri calendar --> si iti alegi un calendar

Sau pui in block codu :

Code
<iframe src="/gadget/?w=170;h=300;id=5871;mid=962;" width="170" height="300" scrolling="auto" allowTransparency="true" frameborder="0" style="background-color:transparent;"></iframe>

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 6:36 PM
Mersi , admin poti sa dai TC
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 9:45 PM
Rezolvat !!

Topic closed

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Calendarul nu apare in modulul publisher (Publisher not display calendar from Site news module)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: