• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Catalog articole
Catalog articole
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:06 PM
Imi poate spune cineva care este lungimea maximă Publisher (catalog articole) ,ma refer la cate litere/cuvinte am voie ?,la setari nu am decat optiunea de a modifica pentru o descriere scurta.
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 11:16 PM
cnusi, deci tu vrei sa aflii cate caractere (cuvinte,litere) pot intra in descrierea lunga , nu ?
Daca o sa ai nevoie de informatiile exacte , posteaza un raspuns si o sa caut cu exactitate , dar eu iti garantez ca ai putea sa pui in descrierea "lunga" toate informatiile despre un articol , fisier , etc. si nu numai

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 9:36 AM
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 5:46 PM
doresc sa stiu cate caractere (cuvinte,litere) pot intra in descrierea lunga ?,pentru ca am intampinat o problema in care scurta descriere si textul complet al intrării imi arata ca am depasit numarul maxim de cuvinte,desi eu am postat alte articole mai mari(ca lungime),care sa fie problema ?

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 5 | 5:58 PM
cnusi, in descrierea lunga incap in jur de 27.700 de caractere.
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 6:28 PM
multumesc !,deci sa caut problema mea pe site in alta parte
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 7 | 6:52 PM
cnusi, daca nu ai schimbat ar fi 500 smile dar poti schimba :

Modul --> Module settings --> cauti mai in jos "Maximum length of a brief description" si schimbi cu ,cat vrei smile

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 8 | 7:40 PM
Devil, se referea la descrierea lunga nu la descrierea scurta

Quote (cnusi)
doresc sa stiu cate caractere (cuvinte,litere) pot intra in descrierea lunga ?


cnusi, incap intre 27.700 - 28.500 caractere maxim, nu stiu sa iti dau un numar exact, o sa il intreb pe Lucian si iti zic.

cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 8:21 PM
Devil, am modificat si acolo dar nici un rezultat,oricum s-a rezolvat problema,unde a fost baiul ,nu ma intrebati,acum pot posta,ieri nu am putut,o fi fost de la site nu stiu,oricum multumesc de raspunsuri,il puteti inchide
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 11:30 PM
cnusi, textu care vrei sa-l pui il copiezi de undeva?? daca da sa sti ca, cand dai Copy/paste, tu copiezi si tegurile.. de aceia mai intai dai peste pe un editor de text (note pad) apoi de acolo copy si paste in articolul tau... smile

Si daca ai citi resursa oferita de mine ai gasi: Maxim 60000 simboluri pentru un articol :P

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 11 | 5:28 PM
Topic inchis
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Catalog articole
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: