• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » articolele noi nu apar
articolele noi nu apar
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:13 PM
buna ziua
eu postez pe siteul meu jocuri si filme
problema e ca atunci cand intru pe site, apar doar jocurile, nu si filmele
cum fac ca atunci cand postez un articol nou (indiferent daca e joc sau film) sa apara pe prima pagina?

ma scuzati pentru exprimarea proasta
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 11:32 PM
In ce modul le postezi?
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 0:14 AM
Filmele in Publisher
Jocurile il File Catalog

se poate face ceva?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 4 | 0:17 AM
Filmele apar in http://adresa.ucoz.ro/publ
Jocurile apar in http://adresa.ucoz.ro/load

Trebuie sa le postezi pe amandoua in acelasi modul, poti face mai multe categorii.

Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 0:44 AM
exista o modalitate ca sa mut articolele cu filme din Publisher in File Catagol, acolo unde sunt si jocurile?

daca da, cum fac asta?

daca nu, cum pot face categorii ca atunci cand postez filme, sa apara pe site ca la jocuri?

imi cer scuze daca v-am pus rabdarea la incercare
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 0:45 AM
Xaddob, poti sa le pui pe ambele pe prima pagina insa va trebui sa faci informere.. cate una pentru fiecare..
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 0:55 AM
Muşatinu, cum pot face asta?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 8:52 AM
Xaddob, CP » Main » Informers si creezi ceea ce-ti trebuie.
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 10:26 AM
mda... sunt cam greu de cap si nu ma descurc. vreau doar ca filmele sa imi apara pe prima pagnia cand postez, nu doar jocurile
mai concret.. cum pot face asta?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 10 | 12:02 PM
Cu informerul e alta treaba, cel mai bine e sa le muti in File Catalog pe toate.

In primul rand intra in: Control Panel > File Catalog > Categories management > sus in dreapta New Category > Category name - numele categoriei > Save si gata, acum ai si categoria de filme.

Din pacate nu poti sa muti filmele din Publisher in File Catalog, dar daca nu ai asa multe poti sa le mai adaugi odata.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 11 | 12:35 PM
Remus, e si asta o varianta insa mai bine faci 2 sectiuni jocuri si filme si la fiecare categoriile necesare sica rezultat va avea 2-ua module smile

deci Xaddob, faci cum a zis remus dar inainte sa faci categoriile tot acolo faci sectiunile si la fiecare faci categoriile ex Filme-actiune, comedie, Sci Fi .. apoi la jocuri RGP.....

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 12 | 2:06 PM
Da e mai bine cum a zis Muşatinu, asa se va indexa mult mai bine site-ul biggrin
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 2:55 PM
multumesc, dar daca fac asa... articolele vechi din Publisher vor mai fi pe site?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 14 | 3:44 PM
Daca nu le stergi vor ramane pe site
Xaddob
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 6:32 PM
iti multumesc
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » articolele noi nu apar
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: