• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imagine instabila
Imagine instabila
band206
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:26 PM
Am reusit sa duc site-ul pana spre final. Dar am trei necazuri pe care nu le pot rezolva
1. Am folosit designul ( sablonul 2011 ). Am schimbat doar imagine din header punand un slide show Dar acea parte semitransparenta care .. sta peste imaginea principala nu este fixa. Se misca la stanga sau la dreapta in functie de rezolutia ecranului. Cum o pot fixa? Ea trebuie sa fie fix peste marginea din dreapta a imaginii
2. As dori sa pot muta meniul sub imaginile derulante
3. Vreau sa schimb modul de traversare a imaginilor cat si timpul de afisare. Dar cand imtroduc comeizile animation: "slide", si
slideshowSpeed: 6000, totul se deregleaza
www.scniorgaiasi.ucoz.ro
Multumesc
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 8:05 PM
band206, iti recomand folosirea unui alt slider, cum ar fi https://woocommerce.com/flexslider/ - acesta este mult mai usor de personalizat daca ai cunostintele HTML si CSS necesare.

Citat band206 ()
2. As dori sa pot muta meniul sub imaginile derulante

Sub codul slider-ului, insereaza urmatorul cod:
Cod
<div class="wrapper">

cod nav

</div>


si in loc de "cod nav" insereaza codul meniului (elementul
<nav>
)
band206
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:17 PM
Da, cam dificil. Totusi nu inteleg de ce intampla acest lucru. Nu am facut de decat sa inlocuiesc o imagine cu altele.
Ar mai fi problema cu viteza de derulare a imaginilor si modul in care se schimba imaginile
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 9:48 PM
Citat band206 ()
Ar mai fi problema cu viteza de derulare a imaginilor si modul in care se schimba imaginile

Te rog sa incarci codul JS modificat pe un site gen pastebin.com si posteaza un link catre acesta.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imagine instabila
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: