• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Nu se schimba Background-ul
Nu se schimba Background-ul
zEr0
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:01 PM
In primul rand doresc sa imi cer scuze daca a mai fost un topic de genu.
Site-ul meu este http://l2rdatabase-ro.do.am/ si doresc sa ii schimb Background-ul
Nu este prima data cand mam jucat cu ucoz si schimbatul de background si nu am avut probleme.
Varianta cea mai usoara era sa editez imaginea principala de background (bg.jpg) cu PhotoShop si sa o uploadez in locul imagini vechi.
Varianta mai grea era sa creez o imagine pe rezolutia celei originale sa o salvez cu alt nume si sa schimb de peste tot bg.jpg cu numele imagini noi.
Am facut toate astea si background-ul nu se schimba, ramane acelas in continuare , aveti vreo idee de ce nu imi schimba sau am ratat eu ceva de editat?
Material modificat de zEr0 - Duminică, 14/01/2018, 5:07 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 9:49 PM
zEr0, e tot jpg noua imagine?
zEr0
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:48 AM
CreareWebsite Desigur ca imaginea noua o salvez tot in format .jpg
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 5:45 PM
zEr0, deci imaginea aceasta https://www.screencast.com/t/efFaO6Rf nu este cea care ar trebui să fie afișată?
Good things come to those who wait!
zEr0
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:45 AM
Mi-as cere scuze daca ar afisa la fel si la mine.... Felicia din imaginea postata de tine este exact ceea ce ar trebui sa imi afiseze dar mie imi afiseaza background-ul original de la JVEXcali si nici acea poza cu "Pagina in constructie" nu imi apare...
Folosesc Google Chrome.
-Am revenit cu un edit rapid.
-Doresc sa imi cer scuze pana la urma problema este de la chrome. Pe internet explorer imi afiseaza ceea ce trebuie
Scuzati deranjul inca o data.
Material modificat de zEr0 - Marţi, 16/01/2018, 7:48 AM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 6 | 10:15 AM
zEr0, după ce faci modificări la site, asigură-te că ștergi memoria cache a browser-ului, înainte să verifici dacă s-au aplicat corect sau nu.
Good things come to those who wait!
AdminPortal
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 3:29 PM
Si eu patesc
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 4:41 PM
AdminPortal, browser-ul pastreaza anumite informatii pentru paginile pe care le accesezi, din acest motiv trebuie stearsa memoria cache a browser-ului sau sa probezi cu un alt browser
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Nu se schimba Background-ul
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: