• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imagine header (Imagine pe toate paginele)
Imagine header
band206
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:37 AM
Cum pot face ca imaginea ce apare pe prima pagina sa fie vizibila si la accesarea celorlate pagini ale site-ului? De exemplu sablonul 1704.
Se poate modifica meniul din orizintal in vertical?
Multumesc
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 1:50 PM
band206, lasa adresa la sait si explica mai clar ca nu am inteles nimic. Ce imagine?
band206
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:21 PM
Pai vreau sa facun site nou. Dar in sabloanele care imi convin si se potrivesc cu ce doresc eu, meniul este orizontal ( as vrea vertical ) iar imaginea, poza din sablon este vizibila doar pe pagina principala. Cand accesez celelalte pagini ramane vizibil doar meniul. Sau in cel mai rau caz sa pot muta meniurile in partea de jos a pozei. www.scniorgaiasi.ucoz.ro

Adăugat (14/01/2018, 8:21 PM)
---------------------------------------------
Nici un raspuns ?

CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 4 | 9:51 PM
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 10:52 PM
band206, daca vrei sa iti apara imaginea cand accesezi toate paginile intra in Design - Paginile site-ului si sterge

Cod

<?if($URI_ID$="page1")?> - stergi linia asta
<body class="base">
<?else?> asta
<body class="base inner-page">
<?endif?> si asta
$GLOBAL_AHEADER$
$GLOBAL_PROMO$


vezi poza asta https://goo.gl/1yiwdS

band206
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 12:01 PM
Da am reusit sa fac modificarile dorite. Dar acum am alte doua probeleme. Doresc sa ... latesc un pic cele doua containere si nu stiu exact care e linia unde sa introduc datele. Deasemenea vreau sa modific acel verde din fundalul paginilor
Multumesc
www.scniorgaiasi.ucoz.ro
Material modificat de band206 - Luni, 15/01/2018, 2:32 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 10:18 AM
band206, dimensiunea se modifică doar prin script-uri, nu există instrumente standard pentru asta ... referitor la culoare - te referi la fundalul titlurilor? Un printscreen ar fi de folos ...
Good things come to those who wait!
band206
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 9:52 AM
1.Am intrebat de dimensiune, deoarece l un al site cu un alt sablon am reusit. Aici nu gasesc locul
2. Da ma refer la acel verde si de pe fundalul titlurilor dar si fundalul general al paginilor site-ului. Se intampla ceva curios, caci indiferent de ced de culoare modific, pagina devine alba.
3. O intrebare legată de sablonul nr 1730, care permite punere unor fotografii in slide show. Am incarcat fotografiile, dar nu reusesc sa le modific dimensiunea, sa le fac un pic mai mici
Multumesc

Adăugat (20/01/2018, 9:52 AM)
---------------------------------------------
Se intampla ceva tare ciudat. La deschiderea site-ului cu Chrome sau Opera imi apar pe ecran niște ciudățenii, iar la deschiderea cu Mozila totul de in regula. Am verificat acest lucru pe mai multe calculatoare. Oare unde să fie problema? Am facut 2 print-screen-uri, dar nu stiu cum sa le incarc
www.scniorgaiasi.ucoz.ro

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 9 | 12:41 PM
band206, ai schimbat șablonul. Care întrebări mai sunt de actualitate?
Adaugă printscreen-urile în Managerul de fișiere și lasă aici link-ul către ele.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imagine header (Imagine pe toate paginele)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: