• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Modificare logo (modificare logo)
Modificare logo
dudu123
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 7:40 PM
Salutare, cum pot sa imi modific logo-ul de la site daca poza cu logo-ul in sine nu se afla in folderul "images' ?
Am cautat de asemenea tutoriale pe forum dar nu am gasit ceea ce cautam..
Site: http://senpaikage.do.am
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 10:14 PM
dudu123, ce anume vrei să schimbi la logo? Logo-ul nu e imagine, ci e text (canvas), îl poţi modifica în partea superioară a site-ului.
dudu123
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 0:10 AM
Citat bigblog ()
ce anume vrei să schimbi la logo? Logo-ul nu e imagine, ci e text (canvas), îl poţi modifica în partea superioară a site-ului.


Eu am cautat prin toate codurile dar nu am gasit acel canvas sau cum se numeste... si in + daca l-as gasi cum as putea sa il editez sa arate altcumva fata de cum arata acum?

iar in partea superioara am gasit doar acest cod:

Cod
<div id="header">
    <div id="usemenu">
    </div>
    <div class="blogname">    
    <h1><a href="$HOME_PAGE_LINK$" title="$SITE_NAME$">$SITE_NAME$</a></h1>
    <h2><!-- <logo> -->Welcome<!-- </logo> --></h2>
    </div>
    <div class="clr"></div>
    <div class="htop">
    <div id="foxmenucontainer">
    <div id="menu"><!-- <sblock_menu> -->
    <?if($SMENU_1$)?><!-- <bc> -->$SMENU_1$<!-- </bc> --><?endif?>
    <!-- </sblock_menu> --></div>    
    </div>
    <div id="search">
    <div class="searchForm"><form onSubmit="this.sfSbm.disabled=true" method="get" style="margin:0" action="$HOME_PAGE_LINK$search/"><div class="schQuery"><input onBlur="if(this.value=='') this.value='Search...';" onFocus="if(this.value=='Search...') this.value='';" value="Search..." type="text" name="q" maxlength="30" size="20" class="queryField" /></div><div class="schBtn"><input type="submit" class="searchSbmFl" name="sfSbm" value="Search" /></div></form></div>
    </div>
    </div>
    <div class="clr"></div>
</div>


edit:

Am uitat sa mentionez ca acel "welcome"
Cod
<h2><!-- <logo> -->Welcome<!-- </logo> --></h2>
nu este ceea ce caut eu, acel "welcome" poate ca ai observat ca apare sub acel titlu sau logo, nici eu nu mai stiu ce e..
Material modificat de dudu123 - Luni, 24/08/2015, 0:37 AM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 2:34 AM
Citat dudu123 ()
<a href="$HOME_PAGE_LINK$" title="$SITE_NAME$">$SITE_NAME$</a>

Acesta ar trebui să fie.
dudu123
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 10:03 PM
bun.. daca e acela codul.. ce si unde ar trebui sa adaug sau sa modific modul in care apare textul "SENPAIGAKE" ? Eu practic asta nu imi dau seama..
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 0:16 AM
dudu123, pentru asta ai nevoie de cunostinte in domeniul limbajului HTML si CSS. Pana nu imi spui exact, ce vrei sa schimbi la modul cum apare acest text, nu te pot ajuta.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Modificare logo (modificare logo)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: