• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Am si eu o problema
Am si eu o problema
HakTar123
Postări: 74
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 0:09 AM
Am incercat sa imi pun si eu pe site ... mesaj pentru link ne funcţional
si am facut exact cum scrie aici

1) Facem o forma de E-mail "E-mail Forms" unde "Text, confirming successful dispatch of the letter:" schimbi cu următoru cod.

<b>Mulţumim.</b><br><br>Mesajul dvs. în privinţa link-ului care nu lucrează a fost trimis.<br><br><br>[ <a href="javascript://" onclick="_uWnd.findparent(this).close();"><b>Închide</b></a> ]

2) Apoi ne ducem la Module design customization şi schimbăm totul cu codul dat:

<table border="0" width="100%" id="table1" cellspacing="1" cellpadding="2"><tr><td width="35%">E-mail expidiatarului <font color="red">*</font>:</td><td><input type="text" name="f1" size="30" style="width:95%;"maxlength="70"> </td></tr><tr><td>Adresa link-ului <font color="red">*</font>:</td><td><input type="text" name="f3" size="30" style="width:95%;" maxlength="70"> </td></tr><tr><td>Subiectul scrisorii:</td><td><textarea rows="7" name="f2" cols="30" style="width:95%;"></textarea> </td></tr><tr><td colspan="2" align="center">
<input type="submit" value="Trimite scrisoare"></td></tr></table>

3) Următorul cod îl pui Page with entry full text and its comments din şablonu File Catalog

<form id="f6F9kL" method="post" name="badlink" onsubmit="fun6F9kL();return false;" style="margin: 0pt;"><input maxlength="70" name="f1" size="30" type="hidden" value="yulyan00_boss_no1@yahoo.com" /><input name="f2" size="30" type="hidden" value="Lipseşte filmul" /><input name="f3" size="30" type="hidden" value="0" /><input name="sbm" style="display: none;" type="submit" /><input name="id" type="hidden" value="2" /><input name="a" type="hidden" value="1" /><input name="o" type="hidden" value="1" /> </form>
<script type="text/javascript">var sblmb2=0;function fun6F9kL(){try {var tr=checksubmit();if(!tr){return false;}}catch(e){}if (sblmb2==1){return false;}sblmb2=1;openLayerB('sendMFe2','f6F9kL','/mail/','Trimite mesaj',350,150,'','','1');};document.badlink.f3.value=document.location.href;</script>

<div style="text-align: center;"><b><a href="javascript://" onclick="if (confirm(' Eşti sigur că lipseşte Filmul ? ')){openLayerB('sendMFe2','f6F9kL','/mail/','Send message',350,150,'','','1');};document.badlink.f3.value=document.location.href;return false;" style="color: rgb(255, 0, 0);"><font size="2" style="font-size: 10pt;">Raportează (lipseşte filmul) !</font></a></b></div>

cifra 2 înlocuim cu ID-ul formei de E-mail creat.

La pasul 3 am modificat nitel la cod dar si daca il pun pe cel original nu imi trimite pe email nmc ... si cifra 2 are ID-ul formei de E-mail creat si nu stiu unde sa mai modific si ce sa mai fac

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 9:58 AM
HakTar123,
1) denumirea topicului necorespunzator regulilor acestui forum, pentru asta ai mai primit o penalizare.
2) nu ai folosit bbcodul code, si acum nici nu stiu cum sa citesc mesaju.
Zii, oare de ce sa nu primesti un ban? Pacat ca nu e forumul meu.

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 3 | 10:06 PM
HakTar123, lasă adresa website-ului tău, precum și adresa site-ului de unde ai luat instrucțiunile respective.
Good things come to those who wait!
HakTar123
Postări: 74
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 3:47 PM
filmenoi.at.ua Site-ul meu si instructiunile dupa http://rpu.ucoz.ro/load/scripturi_pentru_ucoz/raporteaza_link_invalid/1-1-0-188
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 5 | 12:12 PM
HakTar123, înlocuiește adresa de e-mail - folosește orice altă adresă, numai să nu fie yahoo.com.
În ceea ce privește
Citat HakTar123 ()
si cifra 2 are ID-ul formei de E-mail creat si nu stiu unde sa mai modific si ce sa mai fac

este aici (codul pe care l-ai adăugat în cadrul Paginii cu textul integral al intrării și comentariile sale din Directorul de fișiere:
Citat HakTar123 ()
<input name="sbm" style="display: none;" type="submit" /><input name="id" type="hidden" value="2" /><input name="a" type="hidden" value="1" />

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Am si eu o problema
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: