• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Template-uri si CSS
Template-uri si CSS
franta
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 7:58 PM
Buna ziua,am cont de ucoz.ro de mai bine de 2 ani dar nu stiu de ce nu l-am folosit pana in ziua de azi.
De curand am invatat html/css si m-am gandit sa imi deschid un forum ca sa imi arat priceperea si in acelasi timp sa mai si progresez.
Am folosit o alta platforma de forumgratuit si m-am saturat de erorile pe care le da si de update-urile care numai vin odata.
Am nevoie de ajutor din partea dumneavoastra.
Unde se afla template-urile overal_header index_box etc si CSS-ul?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 8:17 PM
Salut franta, nu prea am inteles ce vrei sa zici dar o sa iti spun unde poti sa editezi aceste coduri si sa iti personalizezi forumul asa cum vrei tu.

CSS: intra in Panoul de control » Design » Administrare Design ( CSS ) aici o sa gasesti codurile CSS.
Pentru a edita forumul si pentru a-l personaliza, intra in Panoul de control » Design » Administrare Design ( Sabloane ) » ramura Forum.
Pentru a schimba template-ul pe site, la fel Panoul de control » Design » Alegeti design-ul din Galeria de Sabloane.

Material modificat de Remus - Vineri, 22/08/2014, 8:17 PM
franta
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:26 PM
NU stiu daca am nimerit unde trebuie aici este ok?
http://http://bx.freeiz.com//imagini/lny7hr9kcc6dsih4pw5jkjsi.png

si acest template care este?

http://www.servimg.com/image_preview.php?i=3609&u=14120312
Material modificat de franta - Vineri, 22/08/2014, 8:32 PM
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 4 | 8:48 PM
Poti sa iti pui daca vrei Panoul de Control in limba Romana, sus in dreapta la limba.

Acela este un cod initial $BODY$ si totul se editeaza din CSS, intra in Design » Design Management (CSS) » si cauta linia /* ===== forum Start ===== */ pana la linia /* ====== forum End ====== */ poti sa-ti faci treaba.

Spor la lucru biggrin

franta
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 0:38 AM
Am raspuns dupa 3 luni pentru ca am ramas fara internet,nu am aceste linii in css

As vrea sa stiu in ce template gasesc acestea:

Cod
    Teme de discuţii    Răspunsuri    Actualizări
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 2:49 PM
franta, salut! Te referi la stilul sau textul lor? Dacă te referi la stil, pe acesta îl poţi personaliza în şablonul Stilul foii (CSS), modificând proprietăţile elementului .gTableSubTop - dacă nu există aşa ceva (în mod normal ar trebui) adaugă la sfârşitul şablonului următorul rând, unde vei adăuga proprietăţile:
Cod
.gTableSubTop {}


În cazul în care te referi la textul elementelor, pe acestea le poţi modifica doar folosind un script.

Dacă ai alte nelămuriri contactează-ne cu mare încredere smile
franta
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 4:55 PM
Cu stilul am editat tot ceea ce am dorit,as fi vrut sa modific direct din template html pe care nu il gasesc.
Pe alte platforme se numeste index_box,aici am luat fiecare template in parte la verificat si nu l-am gasit.
Apropo pot urca o tema de forum luata de pe internet?
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 8 | 8:31 PM
franta, mulţumim pentru feed-back! Actualmente modificarea textului/conţinutului HTML menţionat de tine nu este posibilă.

Referitor la cea de a doua întrebare a ta, da, poţi instala un şablon descărcat de pe internet dacă acesta a fost adaptat pentru sistemul uCoz. În caz contrar va trebui să adaptezi şablonul de unul singur.
CiprianIulian
Postări: 39
Reputație: 1
Mesaj # 9 | 5:47 PM
Citat bigblog ()


În cazul în care te referi la textul elementelor, pe acestea le poţi modifica doar folosind un script.

Bigblog,care este scriptul pentru editarea acelor elemente?
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 10 | 8:10 PM
CiprianIulian,
Citat bigblog ()
Actualmente modificarea textului/conţinutului HTML menţionat de tine nu este posibilă.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Template-uri si CSS
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: