• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Setari SEO
Setari SEO
Roberto
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 4:19 PM
Cum pot modifica robots.txt ? , pentru ca atunci cand caut site-ul meu meu apare .. A description for this result is not available because of this site's robots.txt – learn more.
As vrea sa apara numele siteului , si descrierea pusa de mine biggrin

Elementar.ucoz.ro - Cutia cu filme si seriale dublate si subtritrate in limba romana!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 4:57 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 7:46 PM
Roberto, în plus, dacă ai un website gratuit, durează 30 de zile până fișierul robots.txt este deblocat: http://forum.ucoz.ro/forum/20-185-1#882
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 4:19 AM
Fratilor eu deja am 40 de zile si tot nu mi-ati dat drumul la motoarele de cautare, va rog sa ma ajutati si pe mine, in doar 30 de zile am pus 1500 de filme plus sute de tagu-ri si tot nimic.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 10:03 AM
contele, calm. ai zis ca site-ul este gasit dar fara descriere. Raver, nu a fost atent la ce ai scris. deci urmareste topicul care ti-am dat.
P.S. modificarile nu vor aparea imediat. mai intai google trebu sa te viziteze, insa asta e deja alta discutie si nu cu noi.

contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 9:56 PM
Dar sper ca ucozul sa-mi modifice robots.txt ca am deja 38 de zile
Material modificat de contele - Joi, 05/06/2014, 11:14 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 1:53 AM
contele, în 2-3 zile maxim va apărea cu siguranță, mai ales că Robots.txt este deblocat automat după 30. Restul depinde de Google și ai săi roboți inspectori biggrin
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 2:20 AM
Sper... apropo am modificat si meta-tagurile si sper sa nu fi facut o prostie pentru ca azi tot pica siteul arunca un ochi aici:

</title>
<meta name="Description" content="cinema-club.do.am, filme online">
<META name="Author" content="filme vhs, filme dublate, filme noi">
<META name="Keywords" content="cinema-club.do.am,filme,divertisment">
<META HTTP-EQUIV="Content-Language" content="filme dublate in romana">
<META name="Robots" content="index,follow,cinema-club.do.am">
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 9 | 9:57 AM
contele, totul absolut gresit. Risti ca google sa te blocheze, eu asa as face.

mai sus ti-am dat un link in care este un exemplu de meta tag-uri.

  • Arata mie unde in meta tag-ul descriere, am pus link la pagina?
  • Unde in meta tag-ul autor am pus cuvinte cheie? Acest meta tag nici nu l-am pus pentru ca e inutil.
  • In meta tag-ul keywords (cuvinte chie) iarasi ai pus link la pagina si insuficiente cuvinte cheie, mai multe ati pus intraiurea in alte meta tag-uri
  • Meta tag-ul content-language - niciodata nu am auzit limba "filme dublate in romana". Stiu de romana, engleza, franceza, italiana.... Si denumirele de limbi trebu sa fie in englza. deci pentru Romana trebu sa fie Romanian
  • Si ultima e cea mai anormala. Robotul de cautare iti cinema-club.do.am site-ul.

Concluzia mea e ca nu ai citit tutorialul. Sterge toata prostia de mai sus, daca ai pus deja pe site, si citeste tot tutorialul.

contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 4:46 PM
Ok am corectat cool
nbi
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 6:22 PM
am și eu o nelămurire cum obțin pentru fiecare pagina de pe site tag-ul <title> diferit cu ce titlu doresc eu ma poate ajuta cineva?
la toate paginile îmi apare același <title> cum l-am setat în "Personalizare design modul - Editor de pagini - Paginile site-ulu"
site-ul este http://nbi-mall.ucoz.com/
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 12 | 6:33 PM
nbi, răspunsul îl găsesți aici, iar Regulamentul forumului este disponibil aici. Țin să subliniez punctul III.5. Postaţi mesaje în concordanţă cu subiectul temei, evitaţi mesajele similare multiple.

'Temă închisă

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Setari SEO
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: