• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Se poate ?
Se poate ?
chirica
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 10:03 PM
Salut baieti, am si eu o mica rugaminte la voi, as vrea sa stiu daca se poate modifica bara de meniu de sus.

Uitati un print c-am cum as vrea eu sa fie. http://uploadimage.ro/images/94883407840834449125.png

Si uitati web site facut de mine http://lions-gym.do.am/ , deci pe web site'ul facut de mine as vrea sa stiu daca se poate sa pun bara de meniu sus, ca in printul de mai sus, astept raspuns, multumesc anticipat.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 10:05 PM
chirica, da se poate Link cauti tu ce meniu iti place si urmezi pasi de pe fiecare site ( ai instructiuni ) . Mai poti cauta si pe google ( css menu )
chirica
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 10:50 PM
Multumesc, am reusit cat de cat, dar cand dau click pe noul menu facut, imi zice asa Resource not found
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 10:53 PM
chirica, da codul sau site-ul unde l-ai pus
chirica
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 10:55 PM
[/code]/* Generated via www.cssmenubuilder.com */

.menu{margin:0 auto; padding:0; height:30px; width:100%; display:block; background:url('topMenuImages.png') repeat-x;}
.menu li{padding:0; margin:0; list-style:none; display:inline;}
.menu li a{float:left; padding-left:15px; display:block; color:rgb(); text-decoration:none; font:12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; cursor:pointer; background:url('topMenuImages.png') 0px -30px no-repeat;}
.menu li a span{line-height:30px; float:left; display:block; padding-right:15px; background:url('topMenuImages.png') 100% -30px no-repeat;}
.menu li a:hover{background-position:0px -60px; color:rgb();}
.menu li a:hover span{background-position:100% -60px;}
.menu li a.active, .menu li a.active:hover{line-height:30px; font:12px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; background:url('topMenuImages.png') 0px -90px no-repeat; color:rgb();}
.menu li a.active span, .menu li a.active:hover span{background:url('topMenuImages.png') 100% -90px no-repeat;}
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 11:05 PM
chirica, si mai trebe sa fie un cod care il pui unde vrei sa apara , ce cod ai lasat tu este stilul meniului
chirica
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 11:30 PM
Sincer Devil nu o sa reusesc eu sa fac asta, nu cred ca mai are rost sa am complic, desi as vrea multe sa fac, ma dezamagesc singur.
emoboy
Postări: 18
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 11:54 PM
chirica, e simplu de pus, pus si simplu cind vrei sa pui un link scrii <div class="menu"><a href="link-ul">titlu</a></div>
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 9 | 0:49 AM
as fi interesat si eu de treaba asta cu meniul am inteles in mare parte dar m-am blocat la adaugarea GIF de la meniu (cred:)
ok. in mare am facut asa:
am uploadat menu.css si cele 2 GIf in File Manager pe main ca in img de mai jos



apoi am adaugat codul in "Pagina Principala" ca in aceasta imagine



am inlocuit href="/menu/menu_style.css" cu http://pentrutest.ucoz.com/menu_style.css si cam atat. In prima poza se vede cum arata meniul e acel cu "oferte", totul in regula doar ca nu apar img butonului sau cum sa ii zic:)
ceva sfaturi? solutii?

Adăugat (23/10/2011, 11:49 PM)
---------------------------------------------
:)))) doamne bomba sunt cateodata:)) nu mai tineti cont de ce am scris mai sus am rezolvat:)).
Nu modificasem linkul imaginilor in menu_style.css era tot images/tableftF.gif in loc de http://pentrutest.ucoz.com/tableftF.gif cum trebuia sa fie. Am modificat asta si arata bine acum.


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
emoboy
Postări: 18
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 10:58 PM
Inlocuiesti <div id="menu"> cu <div class="menu">
Material modificat de emoboy - Luni, 24/10/2011, 10:58 PM
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 11 | 11:00 PM
10x treaba era ca am uitat linkurile catre gif-uri:)
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Se poate ?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: