• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Sectiunea Search (mai multe caractere?)
Sectiunea Search
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 10:32 AM
am observat ca la mine pe site daca dau sa caut numele unei melodii,iar acesta este mai lung de 30 de caractere ori nu imi gaseste nimic desi am aceea melodie pe site sau trebuie sa reduc din caractere ca sa gaseasca ceva.
Pot face cumva sa cresc numarul de caractere care le poti scrie in acea casuta de Search?
adica de la 30 de caractere sa permita introducerea a ...50 de caractere de exemplu?
10x smile
Exemplu:
Nume intreg la melodie
Code
EDWARD MAYA & VIKA JIGULINA - STEREO LOVE 2K11 (ANDRY J BOOTLEG REMIX)

In Search
Code
EDWARD MAYA & VIKA JIGULINA -
si nu gaseste melodia.

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 2:22 PM
Chibo, este o limita de caractere.. insa sunt scripturi care permite marirea acelei limite...
Nu am acel script :|

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 2:47 PM
Chibo, codul de mai jos il poti adauga in orice pagina a site-ului (mai putin cele uploadate de tine , ex: pagina14.html , pagina223.html , .etc)
Code
<div id="sitesearch"><div class="searchForm"><form action="/search/" style="margin:0" method="get" onsubmit="this.sfSbm.disabled=true"><div align="center" class="schQuery"><input type="text" class="queryField" size="20" maxlength="100" name="q"></div><div align="center" class="schBtn"><input type="submit" value="Căutare" name="sfSbm" class="searchSbmFl"></div></form></div></div>

*Nota: poti modifica maxlength="100" cu un numar maxim de caractere care vrei sa poata fi cautat pe site-ul unde ai adaugat acest cod
In caz ca apar ceva probleme lasa un raspuns

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 4 | 8:11 PM
ok multumesc pentru cod, faza e ca daca nu stii exact si destul de bine ce cum si unde sa pui......iti este cam....:)) sa schimbi
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 8:37 PM
Chibo, l-am modificat eu la 100 de caractere , iti recomand sa-l pui in Global blocks » Top part of the website/Bottom part of the website sau il poti pune chiar si in unul dintre bloc-urile meniului
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Sectiunea Search (mai multe caractere?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: