• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Configurare site pentru Internet Explorer? (HELP PLS)
Configurare site pentru Internet Explorer?
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 7:13 PM
Am mai intrebat pe forum dar nimeni nimic despre cum se configureaza (daca zic bine:) un site pentru a functiona corespunzator ,pe langa Mozilla si pe celelalte browsere (IE,Oper@-ma intereseaza)?
Totodata am mai aruncat cate o privire pe alte situri facute in UCOZ si am observat ca rezolutia siteului se schimba dupa rezolutia utilizatorului (din nou daca zic bine?).
Puteti sa ma lamuriti (niste linkuri sau setari ceva) pentru a rezolva problema.
Site-ul meu este VreauMuzica

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 7:23 PM
blink Chibo, site-ul tau este cam dezordonat , incearca sa il reordonezi , normal un site se ordoneaza pe parcurs , nu vreau sa fac spam dar uita-te la site-urile postate in comentariile mele si zimi daca sunt "configurate" si pentru alte browsere
Daca da , asta inseamna ca ar trebui sa incepi o reordonare a site-ului , si sa stergi lucrurile nefolositoare de pe el wink
*Nota: dupa crearea unui nou site , site-ul nou creat este configurat pentru toate browserele si ar trebui sa mearga perfect pe toate tongue

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 7:39 PM
in momentul de fata este cam dezordonat ce e drept:) si am cateva chestii care nu sunt neaparat folositoare pe el.
Quote (bogdannn96)
*Nota: dupa crearea unui nou site , site-ul nou creat este configurat pentru toate browserele si ar trebui sa mearga perfect pe toate

deci sa inteleg ca schimband unele chestii pe la designul site-ului am putut sterge/inlocui ceva care sa-mi faca site-ul sa mearga aiurea in IE si restul browserelor?
Nu sunt tocmai un AS in crearea site-urilor am vrut sa-mi fac unul doar ca sa am unde pune muzica pe care o vreau si cum vreau:))
Multumesc de parere

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 7:43 PM
Quote (Chibo)
deci sa inteleg ca schimband unele chestii pe la designul site-ului am putut sterge/inlocui ceva care sa-mi faca site-ul sa mearga aiurea in IE si restul browserelor?

Da , asta ar putea afecta posibilitatea a functiona site-ul corect in altre browsere

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 6:58 PM
pai si un remediu sa zic asa ?
ce se poate face? ce ar trebui schimbat?

Adăugat (13/09/2011, 6:50 PM)
---------------------------------------------
cred ca totul pleaca de aici
<?$META_DESCRIPTION$?>
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" /> am observat ca merge aiurea de cand am schimbat href

Adăugat (14/09/2011, 5:58 PM)
---------------------------------------------
se pare ca nu e vorba despre acel href ci despre partea de "logat ca..." de sus care e pusa unde nu trebuie din cate am vazut si despre rezolutia site-ului care ramane neschimbata 1024 x 768 chiar daca utilizatorul are rezolutie diferita/mai mare si nu stiu de unde as putea seta/schimba acest lucru.
Din CSS merge?


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 8:12 PM
Chibo, incearca Link
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 7 | 10:31 PM
Quote (Chibo)
am rezolvat, mai trebuie sa pun pe stanga si dreapta un #EEEEEE si e gata tot centrat tot, am schimbat si img din header si tot mai am putin de lucru dar...ce mai am ma descurc usor.

Topic inchis

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Configurare site pentru Internet Explorer? (HELP PLS)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: