• Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb logoul pe site
Cum schimb logoul pe site
KillAllz11
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 12:19 PM
mai am o problema. in partea de sus a sitelui arata Data si Ora... as vrea sa schimb ora deoarece este gresita...
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 17 | 12:27 PM
KillAllz11, ora se chimba in panoul de control sus in bara de admin vei gasi setari->setari generale, pe acolo ai sa dai de ora data fusu orar formatu orei, a datei....
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 18 | 12:29 PM
Panoul de Control - Setări - Setări standard - găseşti Ora locală: şi-ţi faci setările dorite.
Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
KillAllz11
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 19 | 12:52 PM
multumesc.
zilnic
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 20 | 0:52 AM
Tot am o nelamurire cu flavicon-ul.. Unde tre sa intru sa schimb poza in css? am incarcat poza da nu stiu unde sa-i schimb codul in pagina.. www.zilnic.info .. si o alta intrebaare.. daca cineva stie cum as putea face sa dau click pe poza mica din stanga sus (ce cu ceasul...) sa o folosesc ca si buton HOME..
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 21 | 12:30 PM
zilnic, imaginea trebuie sa aiba numele favicon.ico. O incarci prin intermediul Managerului de fisiere si se va schimba automat (pe calculatorul tau va aparea o mica intarziere de vreo 2-2,5 zile).

Referitor la intrebarea cu logo-ul, acest lucru nu este posibil prin actuala structura a site-ului.
zilnic
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 22 | 1:46 PM
Problema este ca am incarcat-o de vreo doua saptaman.. si nimic.. Am pus o poza mica format ico.. cu nume cu tot..
Am vazut ca trebuie postata in fiecare pagina...(citit pe forum) dar nu stiu unde trebuie sa schimb poza.. in css?
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 23 | 2:52 PM
zilnic, verifica numele fisierului, te rog. Nu trebuie sa inlocuiesti nimic, doar numele trebuie sa fie corect.

P.s: Am verificat si vad ca ai incarcat iconita sub numele "flavicon.ico" - http://screencast.com/t/dBMLSyghek . Acest nume nu este corect, trebuie sa scoti litera "L" din numele fisierului, astfel acesta va avea acest nume: favicon.ico.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb logoul pe site
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: