• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Modulul SEO » Cum poti face ca pe site sa se incarce prima data bannerele? (Bannerele publicitare se incarca greu pe site!)
Cum poti face ca pe site sa se incarce prima data bannerele?
master
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:23 PM
Am vazut unele siteuri mai mari cand intri pe ele prima data se incarca bannerele publicitare ceia ce duce la un profit mult mai mare de la agentii de publicitate, cum pot face ca atunci cand deschizi siteul sa se incarce bannerele si dupa continutul siteului?

Multumesc!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 2:15 AM
master, ne poti arata o poza ceva? Nu prea inteleg ce spui.
master
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:51 PM
http://connect-s.ucoz.ro/Capture.png Cel mai greu se incarca pe dispozitivele mobile, anunturile se afiseaza dupa ce vizitatorul deja vizualizeaza tot continutul

Sper ca am fost mai explicit aici smile
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 4 | 6:50 PM
master, verifica sa nu aiba poza o prea mare rezolutie si aceasta sa fie cauza.
master
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:57 PM
Nu cred sa fie asta cauza pentru ca aia nu e o poza e un cod google adsense numai ca nu inteleg dece se incarca atat de tarziu ma gandeam daca as putea pune in css codurile de la adsense sau sa verific ce ingreuneaza incarcarea siteului sa elimin, da nustiu exact unde sa umblu
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 6 | 6:23 PM
master, aici nu mai stiu, te-as fi ajutat daca ma pricepeam la asta.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 2:32 PM
master, prin intermediul script-urilor ar fi posibil ca întâi să se încarce bannerele iar abia apoi restul conținutului, dar trebuie să ți-l creeze cineva... sau poate găsesți pe internet ceva.
Good things come to those who wait!
master
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 3:41 PM
Felicia, Nu stiti pe nimeni care imi poate face un script contra-cost
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 9 | 0:55 AM
Vezi poate bigblog sau ArtyRo te pot ajuta
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Modulul SEO » Cum poti face ca pe site sa se incarce prima data bannerele? (Bannerele publicitare se incarca greu pe site!)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: