• Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Comunitatea uCoz » Altele » uKit » uKit - o nouă generație de website buildere pentru afaceri! (By uCoz)
uKit - o nouă generație de website buildere pentru afaceri!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 7:38 PM


După mai bine de un an de dezvoltare, avem plăcerea să vă prezentăm uKit și varianta acestuia în limba română!

uKit este o platformă de tip do-it-yourself dedicată afacerilor, freelancerilor și startup-urilor. Cu o interfață rapidă și simplă, acesta este ușor de utilizat, iar website-urile sau magazinele online create au un design atragator, fiind complet responsive. Platforma nu oferă acces la codurile de sistem precum uCoz însă, cu siguranță își va găsi fanii săi.


În plus, uKit oferă un mod de editare intuitiv, Șabloanele special create pentru diferite tipologii de IMM-uri dar și numeroase wigdet-uri și opțiuni specializate necesare pentru promovarea eficientă a website-urilor pe Internet.

Vă invităm să-l testați aici pe https://ukit.com/ro sau să vedeți rapid cam cum se lucrează cu el din următorul filmuleț:



Câteva răspunsuri la posibile întrebări:


1. uKit va fi un înlocuitor pentru uCoz?

Nu. Dezvoltarea sistemului uCoz merge înainte, în timp ce ukit este dezvoltat de o echipă diferită.

2. Codurile HTML/CSS vor putea fi editate în cadrul uKit?

Nu, momentan utilizarea HTML, CSS sau a operatorilor condiționali nu este planificată – puteți face acest lucru în totalitate prin intermediul uCoz. Practic, uKit și uCoz sunt două proiecte complementare, care au un public diferit.

3. Ce se poate dezvolta prin intermediul acestuia ?

Aproape orice tip de proiect, de la website-uri de prezentare responsive, până la Magazine Online sau Portofolii. Datorită optimizării și setărilor SEO accesibile, precum și widget-urilor disponibile, website-urile sunt ușor de promovat atât pe Motoarele de Căutare cât și prin intermediul Rețelelor Sociale.

4. Care sunt tarifele?

Deoarece produsul se adresează IMM-urilor în mod special, acesta este de tip plătit. La înregistrare, aveți posibilitatea de a-l testa complet GRATUIT timp de 14 zile, după care urmează un abonament lunar care începe de la 4$/lună (aproximativ 16 RON/lună).

Actualmente, abonamentele pot fi achiziționate prin Card Bancar (Debit/Credit) sau PayPal.




Dacă aveți întrebări sau sugestii vă invităm să le lăsați aici.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
nvali02
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 8:04 PM
Spuneţi-mi şi mie vă rog, cum schimb tema?
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 17 | 8:54 PM
nvali02, în cadrul uKit, odată ce ai creat website-ului, tema nu mai poate fi schimbată. Singura posibilitate este să creezi un nou website. Îți recomand să folosești butonul de Previzualizare (http://screencast.com/t/wBF813dg) pentru a vedea un site exemplu. Așa te poți decide mai ușor cu privire la șablonul preferat.
Good things come to those who wait!
shacky
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 18 | 9:48 AM
-Buna ziua si bun gasit, fiind un utilizator nou as dori sa stiu in cat timp se primeste raspuns la o nelamurire adresata echipei Ukit legat de atasarea propriului domeniu .ro mentionez ca am cumparat si pachetul premium pe 6/luni.

Multumesc!
Material modificat de shacky - Sâmbătă, 18/06/2016, 9:51 AM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 19 | 12:15 PM
shacky, media de răspuns e de până la 12 ore în timpul săptămânii și până la 24 de ore în weekend.
Good things come to those who wait!
shacky
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 20 | 11:27 AM
Citat Felicia ()
shacky, media de răspuns e de până la 12 ore în timpul săptămânii și până la 24 de ore în weekend.


Multumesc mult am primit raspunsul in urmatoarea zi dupa care am si rezolvat problema pe care o aveam.

Va Multumesc!

Adăugat (20/06/2016, 11:27 AM)
---------------------------------------------
-O alta intrebare, pe domeniul .ro existent si introdus in uKit pot crea o adresa de contact gen contact@domeniu-meu.ro ? si cum pot sa fac asta s-au daca se poate s-au si mai bine daca ar putea exista o interfata CP (control panel) al adminului.

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 21 | 9:21 AM
Poți crea adrese personalizate, dar trebuie să alegi un serviciu terț în acest sens. Actualmente, singurul furnizor care oferă această opțiune în mod gratuit este Yandex.Mail. Sunt doar câțiva pași care trebuie urmați - în ceea ce privește setările domeniului, acestea trebuie făcute în Panoul Administrativ uKit -> Domenii -> Setări: http://screencast.com/t/LQVjPy4F & http://screencast.com/t/HL908MIOo
Good things come to those who wait!
shacky
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 22 | 11:42 AM
Multumesc Felicia pentru raspuns o sa incerc optiunea data de tine si revin cu un raspuns
vidyalove
Postări: 27
Reputație: 0
Mesaj # 23 | 2:32 AM
Poti sa-ti muti site-ul de pe ucoz pe ukit ?
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 24 | 9:32 AM
vidyalove, în mod automat nu - sunt platforme cu interfață diferită, uKit având la bază sistemul drag and drop.
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Altele » uKit » uKit - o nouă generație de website buildere pentru afaceri! (By uCoz)
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: