• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Posterul unui film (Cum modific posterul unui film)
Posterul unui film
contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:46 AM
As vrea sa stiu cum pot modifica o poza cand adaug un film la Scurtă descriere:, deci as vrea sa ramana aceleasi dimensiuni la toate pozele (posterele) filmelor pe care le urc pe site, fara sa mai o fac manual. Va rog sa ma ajutati smile
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 5:15 PM
contele, lasă te rugăm adresa site-ului unde vrei să operezi modificările precum și secțiunea unde vor apărea posterele respective pe care le vei urca constant pe website pentru a investiga.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 7:02 PM
contele, pune în Design - > Administrare design (CSS) următoarea linie :

Cod
.eMessage img {
width:###px;  
height:###px;
}


și schimbi ### cu câți pixeli vrei tu.

contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 1:27 AM
Nu merge am pus acest cod si nu s-a transformat posterul filmului la dimensiunea dorita. Eu pun posterul atunci cand postez un film la: Scurtă descriere: dau clik la imagine unde imi da un nou panou cu PROPRIETATILE IMAGINII si acolo lipesc url-ul posterului (luat de pe google) ii dau ok si gata, normal ca posterul ramane la dimensiunea luata de pe google, dar o mai micsoresc eu sau o maresc tragand de colturile posterului. Pe mine ma intereseaza sa pun un poster si sa se modifice singur la dimensiunea dorita de mine, am incercat sa copiesc codul tr de tine in css dar fara efect
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 12:52 PM
Uite cu codul asta trebuie să meargă sigur, acum ai explicat mai bine:

Cod
.eMessage img {   
width:200px !important;    
height:300px !important;   
}

Material modificat de DarkLight - Duminică, 04/05/2014, 12:52 PM
contele
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 6:21 PM
Ms frate am reusit smile
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Posterul unui film (Cum modific posterul unui film)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: