• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Secțiunea "Prietenii site-ului" pentru Bara Socială uCoz
Secțiunea "Prietenii site-ului" pentru Bara Socială uCoz
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 1 | 10:23 PM
Aici vom explica cum se poate personaliza secțiunea "Prietenii site-ului" pentru Bara Socială uCoz.

În primul rând, verificați dacă aveți secțiunea globală PRIETENI pe website-ul dvs, deoarece conținutul acesteia va fi afișat în cadrul barei.

Accesați Panoul de Control -> Personalizați design-ul -> Secțiuni globale:



Este secțiunea PRIETENI? Perfect! Dacă nu, aceasta trebuie creată:



Dacă ați făcut totul corect, o veți vedea în cadrul secțiunii "Personalizează-ți design-ul":



Acum trebuie doar să adăugați link-urile necesare în cadrul secțiunii, de exemplu:



Separați fiecare linie nouă prin intermediul tag-ului
:



Acum activați secțiunea în cadrul setărilor Barei Sociale:



Aici puteți, de asemenea, să redenumiți secțiunea, de exemplu în "Link-uri utile" sau "Partenerii noștri".

După ce ați terminat, un buton nou va apărea în cadrul Barei Sociale:



Dați click pe aceasta pentru a vedea conținutul secțiunii:



Și asta e tot. Orice întrebări aveți, adăugați-le mai jos.

Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 6:13 PM
Felicia, pe mine tot ma dispera faptul ca nu merg site-urile gen http://deinteres.ucoz.ro/ sa fie distribuite pe facebook ... eu am posibilitati sa-mi fac cat de cat o promovare acolo si asta ma tine pe loc foarte mult! dry
vcercelariu
Postări: 106
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 6:52 PM
CreareWebsite,

Am observat ca doar subdomeniul ucoz.ro nu merge distribuit pe facebook,al meu e cu .ucoz.net si merge !

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Secțiunea "Prietenii site-ului" pentru Bara Socială uCoz
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: