• Pagina 4 din 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Facebook
K3nT
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 46 | 4:11 PM
Citat Felicia ()
o alternativă ar fi un video - Jing, de exemplu - este gratuit, se folosește ușor. Ne-ar fi extrem de utilă această informație pentru a putea identifica și remedia problema.

Mai mult de atât nu am ce să fac.
Video: https://www.screencast.com/t/AkckP6z7
Singura rezolvare este de a crea un informer nou pt a se putea actualiza dar după aia revine problema înapoi.

Citat Felicia ()
Noile intrări sunt indexate în aproximativ 10 zile.

Știam asta. Site-ul are mai mult de 10 zile și tot nu merge. Poate că pe cel de teste am omis acel lucru, dar pe filmulde10 nu e normal. Însă cea mai mare problemă o am cu informerele.
Sper să se poată rezolva.
Mulțumesc smile
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 47 | 2:41 PM
K3nT, te-aş ruga sã faci un mic test: schimbã Panoul de Control la varianta veche şi încearcã din nou (nu uita de ştergi memoria cache). Anunţã-mã daca situaţia e aceeaşi sau totul funcţioneazã corect.
Good things come to those who wait!
K3nT
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 48 | 8:09 PM
Citat Felicia ()
K3nT, te-aş ruga sã faci un mic test: schimbã Panoul de Control la varianta veche şi încearcã din nou (nu uita de ştergi memoria cache). Anunţã-mã daca situaţia e aceeaşi sau totul funcţioneazã corect.

Bună, am încercat și asa dar degeaba. Pur și simplu unele informere nu mă ascultă.
Cel cu top filme, episoade etc la fel face, am făcut iar un inf pt comentarii, l`am șters dar el apare ca și cum în locul lui ar fi altul.
Am șters și tot din browser, am încercat și cu unul nou, degeaba.. aceeași problemă sad

Edit: Cred că am rezolvat. Într-adevăr , informerul cu comentarii pe vechiul cp merge pe toate modulele.
Cât despre block`ul cu top filme, seriale, se pare că ar fi o problemă de la acel script. Am încercat același informer fără acele butoane java si e totul ok , se actualizează.
Mulțumesc mult pt ajutor, ai cumva idee unde aș găsi un script asemănător? Mă refer la asta: https://ibb.co/iUR2Zy
Butoanele alea java cu top filme, episoade noi ..
Mersi smile
Material modificat de K3nT - Sâmbătă, 07/07/2018, 8:58 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 49 | 11:11 PM
K3nT, vezi ca ai ceva script pe site care blocheaza tot browserul ...
K3nT
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 50 | 1:04 AM
CreareWebsite, asta e imposibil..
la mine merge perfect după orice browser :|
ești sigur că nu e de la tine?
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 51 | 4:57 PM
K3nT, incearca pe mozilla, ultima versiune.
K3nT
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 52 | 5:16 PM
CreareWebsite, ultimul update la mozilla e praf.
Mie mai pe orice site aș intra, chiar pe youtube, duce procesorul sau ramii în 100% și am un pc high end..
Recomand să instalezi Opera sau o versiune mai veche la mozilla, personal folosesc 45.01 e mult mai ok. Deci nu e de la site, browserul e praf de la ultimul update, caută pe internet să vezi..
Material modificat de K3nT - Duminică, 08/07/2018, 5:18 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 53 | 2:24 PM
Citat K3nT ()
Am acel informer cu episoade noi, top filme, episoade.. și nu se actualizează. A rămas în urmă, și e destul de neplăcut mai ales că l-am integrat pt a se vedea bine.


Problema de obicei se rezolva cand intri in setarile informatorului si sa ii dai un Save.

Citat K3nT ()
Pot lua gratuit un certificat ssl

uCoz nu ofera certificate SSL cu pachetele platite. uCoz ofera doar posibilitatea de a atasa un certificat SSL la site, prin achizitionarea unui pachet de servicii. Certificatul trebuie cumparat separat de la un provider SSL. O alternativa gratuita ar fi https://www.sslforfree.com/

Citat K3nT ()
Mulțumesc mult pt ajutor, ai cumva idee unde aș găsi un script asemănător? Mă refer la asta: https://ibb.co/iUR2Zy
Butoanele alea java cu top filme, episoade noi ..

Te intereseaza tab-urile JavaScript: https://w3schools.com/howto/howto_js_tabs.asp

Citat K3nT ()
Site-ul are mai mult de 10 zile și tot nu merge.

Regula se refera la intrarile individuale smile
Dupa cate am observat, folosesti un form de search propriu. Acestea nu functioneaza cu URL-urile create prin intermediul modulului SEO, deci trebuie sa folosesti identificatorul modulului (/publ/, /blog/, /board/, etc.) la atributul action.
K3nT
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 54 | 8:35 PM
Citat bigblog ()
Acestea nu functioneaza cu URL-urile create prin intermediul modulului SEO, deci trebuie sa folosesti identificatorul modulului (/publ/, /blog/, /board/, etc.) la atributul action.

Nu are nici` o legătură. Eu am utilizat sub forma de /filme și căutarea o face perfect. Problema e că nu face căutarea pe /seriale sau /publ , nu știu de ce.
Iar dacă pun action /search nu`mi caută în forma respectivă de căutare, gen după tags..decât dacă mă duc pe căutare avansată , de ce chiar nu pot să-mi dau seama..probabil că o fi ceva din script ce nu văd eu.
Mulțumesc pt tabs, deja foloseam modelul ăla pt vizionare filme dar nu mă gândisem să-l folosesc și într`un block, mă gândeam că ar fi mărimea prea mare .
Material modificat de K3nT - Luni, 09/07/2018, 8:38 PM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
  • Pagina 4 din 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Căutare: