• Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Eroare la distribuirea pe facebook
Eroare la distribuirea pe facebook
admin6810
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 16 | 12:29 PM
Pe ucoz. com functioneaza treaba cu postarile pe facebook, tocmai mi-am facut un site cu domeniu nou pe ucoz.ro si tot incercam sa postez pe facebook, la inceput am crezut ca poate este site-ul nou, am si gazduire platita acum si tot nu functioneaza, nu inteleg care este logica celor de la facebook, de ce functioneaza pe com si nu functioneaza pe ro.
Material modificat de admin6810 - Joi, 16/01/2014, 12:29 PM
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 17 | 2:21 PM
admin6810, gasesti raspunsul aici -> http://forum.ucoz.ro/forum/12-3153-1
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 18 | 3:44 PM
Eu citesc si tot nu reusesc sa inteleg totusi care e treaba cu Facebook.........repet eu nu am domeniu Ucoz am domeniul meu personal cinemax-online.com/ insa faza este ca tot nu pot distrbui nimic pe facebook sau daca o fac din cand in cand o face aiurea de tot aratandu-mi cu totul altceva decat ceea ce eu distrbui.E posibil ca problema aceasta sa nu fie de la Facebook si sa fie o problema Ucoz?????
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 19 | 4:18 PM
marius1577, ce nu intelegi?

Citat Raver ()
cel mai probabil, Facebook a început să lucreze la anumite filtre care se activează la momentul detectării de conținut cu potențial de piratare pe website, chiar dacă acesta doar distribuie link-uri iar fișierele sunt găzduite pe alte servere.


sper sa te ajute culoarea rosie smile
admin6810
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 20 | 4:37 PM
Si eu am gandesc tot la acelasi lucru....este ilogic ca pe ucoz.com sa functioneze perfect, si pe ucoz.ro sa nu functioneze, normal era sa nu functioneze nici pe com nici pe ro, puneau restrictia la modul general.....

Adăugat (16/01/2014, 3:37 PM)
---------------------------------------------
Danny, sa inteleg ca detecteaza pirateria numai pe ucoz.ro si nu si pe ucoz.com? nu vad nici o logica..
Material modificat de admin6810 - Joi, 16/01/2014, 4:42 PM
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 21 | 8:38 PM
Nu stiu despre ce piraterie e vorba si nici nu inteleg ceea ce se zice de .ro ,,,repet eu am domeniul meu care nu este un domeniu ucoz si este un domeniu .com intradevar insa cunosc zeci de siteuri care au domenii .com si care au aceasi activitate ca cea a site-ului meu insa la ei totul e ok .Am reusit sa aflu motivul pentru care facebook nu ma lasa sa distrbui insa nu am inteles foarte bine ce vor sa zica de aceea am sa las aici o imagine poate cineva imi poate explica si mie mai exact ce se intampla in facebook.

admin6810
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 22 | 2:05 PM
Eu inca astept o explicatie plauzibila in legatura cu postarile pe facebook, de ce putem posta de pe site-uri com etc.....si pe ro nu functioneaza?
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 23 | 4:25 AM
Problema se rezolva astfel: foloseste un site de prescurtat url: ex adf.ly
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 24 | 6:13 PM
Citat sorynik ()
Problema se rezolva astfel: foloseste un site de prescurtat url: ex adf.ly


Folosim ceva de genul ... dar "prescurtarile" astea au dezavantajul lor ... ar trebui sa se faca ceva. au trecut 2 luni ....

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 25 | 5:12 PM
CreareWebsite, da, perfect de acord. Aceasta cu adf.ly e o soluție temporară pentru că tragem tare să rezolvăm cât mai repede posibil..

Update:

Faceți un test acum, am fost informat că s-a rezolvat situația, trebuie doar să introduceți un CAPCHA pentru a distribui link-ul pe Facebook.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 26 | 8:50 PM
Raver, mergeeeeeeeeeeeeeee >>>>> in sfarsit, mai aveam un pic si imbatraneam biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Eroare la distribuirea pe facebook
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: