• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Video » Numarul coloanelor pentru intrarile video. (adaptarea numarului de coloane in functie de rezolutie)
Numarul coloanelor pentru intrarile video.
vcercelariu
Postări: 106
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 3:14 PM
Salut,as vrea sa stiu daca se poate crea un script care sa permita adaptarea coloanelor video dupa rezolutia monitorului fiecarui vizitator.Multumesc.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 2 | 9:55 PM
vcercelariu, e cam grava problema ta :| Am testat eu cu o rezolutie minima :| Iti sugerez sa pui 3 coloane in loc de 4 sau sa modici marimea intrarilor din setarile video la : Dimensiunile previzualizării unei intrări LxÎ:

vcercelariu
Postări: 106
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 2:48 AM
Crazyness, de asta vreau sa aflu daca as putea crea un script care sa adapteze numarul coloanelor dupa fiecare rezolutie ....

PS: Am modificat numarul coloanelor,dar se vad urat 3 coloane la rezolutie mare ....

Material modificat de vcercelariu - Sâmbătă, 08/03/2014, 2:54 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 2:40 PM
vcercelariu, nu stiu ce sunt coloanele video, dar as propune latimea si inaltimea in loc de px sa pui in %

Ce-i drept daca nu stii ce face, poate sa apara si mai multe probleme.

Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 5 | 2:44 PM
Modifici (aspectul intrarilor ):

Cod
<div class="ve-screen" style="background-image: url($SCREEN_URL$);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='$SCREEN_URL$',sizingMethod='scale');width:$PRV_WIDTH$px;height:$PRV_HEIGHT$px;">


si in loc de px pui % cum a spus Muşatinu dupa care modifici si aici :

Citat Crazyness ()
sa modici marimea intrarilor din setarile video la : Dimensiunile previzualizării unei intrări LxÎ:


Material modificat de Crazyness - Sâmbătă, 08/03/2014, 2:44 PM
vcercelariu
Postări: 106
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 3:16 PM
Crazyness, Am modificat,poti sa te uiti un pic acum sa-mi zici cum arata ? Multumesc
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 7 | 3:39 PM
Inlocuieste asta
Cod
<div class="ve-screen" style="background-image: url($SCREEN_URL$);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='$SCREEN_URL$',sizingMethod='scale');width:$PRV_WIDTH$px;height:$PRV_HEIGHT$px;">


cu asta

Cod
<div class="ve-screen" style="background-image: url($SCREEN_URL$);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='$SCREEN_URL$',sizingMethod='scale');width:$PRV_WIDTH$%;height:$PRV_HEIGHT$px;">


Iar la

Dimensiunile previzualizării unei intrări LxÎ pui 25 si 100. Incearca si lasa-mi mesaj aici.


Material modificat de Crazyness - Sâmbătă, 08/03/2014, 3:40 PM
vcercelariu
Postări: 106
Reputație: 1
Mesaj # 8 | 3:50 PM
Crazyness, Am inlocuit dar se vede foarte urat...is foarte mici,o sa le las asa mari pana voi gasi o solutie,oricum multumesc de ajutor
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Video » Numarul coloanelor pentru intrarile video. (adaptarea numarului de coloane in functie de rezolutie)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: