• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Actualizările pe 2014. Partea a doua. (Modulul Albume Foto)
Actualizările pe 2014. Partea a doua.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 8:42 PM
Astăzi continuăm seria surprizelor de început de an și dorim să anunțăm a doua actualizare majoră din 2014, ce implică modulul Albume Foto. Astfel, actualizările modulului cuprind următoarele elemente și opțiuni:

1. Comutatorul de pe pagina principală a modulului Albume Foto.

2. Actualizarea șablonului pentru aspectul pozei.

3. Actualizarea paginii cu poza la dimensiune completă și comentarii.

4. O pagină tip pop-up ce conține comentariile pozei.

Detaliile complete despre această actualizare se găsesc aici, pe blogul oficial. Ca de obicei, așteptăm impresii după testarea acestora!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 2:18 AM
Foarte foarte frumos,abea astept sa se actualizeze si pe srv meu. Felicitari echipei sunteti niste profesionisti.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 3 | 8:57 PM
Raver, felicitari!

Interesante sabloane!

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 9:50 PM
yce, CreareWebsite, mulțumim, sper să vă fie utile iar setul al 2-lea urmează până la sfârșitul iernii! Vrem să facem din adăugarea șabloanelor noi și gratuite un proces constant!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 1:02 PM
Eu tot nu m-am prins cum actualizez aceste schimbari,am activat Light box si tot ce scrie acolo,comentariile nu mi le arata in poza si nu exista nici o explicatie despre cum putem adapta designul din articolul postat de voi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 6 | 2:44 PM
yce, designul din articolul postat de voi

Pai aici nu e doar un sablon, sunt o gramada ....

Nu cred ca ai inteles scopul acestui articol.

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 7 | 2:21 AM
E posibil sa nu fi inteles,vreau sa utilizez toate functiile prezentate mai sus deasemenea si designul pozelor exact ca in imaginile de mai sus,insa am facut ce scrie in articol si nici o schimbare,daca ma poate indruma cineva sau sa ma faca sa inteleg ii sunt recunoscator.

Citez:

Aspectul pozelor a fost refăcut complet și acum este mult mai modern
De asemenea, a fost reproiectată pagina cu poza la dimensiuni complete. Chiar și slider-ul de sub poză are un aspect diferit și trecerea de la o poză la alta este mai ușoară.
O pagină tip pop-up ce conține comentariile pozei.

Nu exista nici o explicat cum pot trece la toate astea..sau nu am inteles eu.
Material modificat de yce - Marţi, 04/02/2014, 2:24 AM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 8 | 3:45 AM
Citat yce ()
Nu exista nici o explicat cum pot trece la toate astea..sau nu am inteles eu.


Dezactiveaza si activeaza din nou modulul foto cu acelasi sablon pe care il ai acum si daca nici asa nu merge modifica din Setari - Setari Standard Versiunea bibliotecii jQuery: in cea mai noua varianta ...

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 9 | 7:18 PM
Am rezolvat singurel,aveam aspectul propriu.
Am intrat in "Aspectul inregistrarii pozelor"si am redat sablonul initial din acea categorie si totul e cum ati descris voi.

O zi buna.
Material modificat de yce - Marţi, 04/02/2014, 9:48 PM
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Actualizările pe 2014. Partea a doua. (Modulul Albume Foto)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: