• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Primele actualizări și noutăți ale verii (Verificarea prin SMS, noi șabloane și altele)
Primele actualizări și noutăți ale verii
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 0:03 AM


Pentru că tot a sosit vara, am zis să nu lăsăm Iunie să treacă și să venim cu un nou set de noutăți și corecții. Drept urmare, cea mai mare noutate pe care v-o prezentăm este: Posibilitatea conectării numărului propriu de telefon mobil la website, ceea ce înseamnă securitate sporită pentru fiecare dintre utilizatorii uCoz. Astfel, dacă va trebui să vă recuperați website-ul nu va trebui decât să fiți identificat ca proprietar al numărului de telefon respectiv. Pe lângă acesta, au mai fost corectate o serie de bug-uri apărute în Magazinul Online dar, au mai fost aduse și o serie de inovații despre care vă invităm să citiți pe larg, aici: http://blog.ucoz.ro/blog....6-11-55

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 0:12 AM
awful, eu-mi schimb numaru de mobil mai des de cat ciorapii
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 10:58 AM
Muşatinu, atunci, nu-l mai conectezi biggrin
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 7:30 PM
Vă invităm să vă conectați numărul de telefon mobil și să lasați impresii despre acest lucru aici. A mers procedura bine? (Ați primit SMS-ul, ați putut confirma, etc). Așteptăm impresii (și bune și mai puțin)!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
cioLAN
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:37 PM
Eu nu am primit SMS-ul. Am introdus numarul acum 30 de minute. Cam cat dureaza pana primesc SMS-ul cu codul de validare?
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 6 | 8:25 PM
Raver, deabea acum a ajuns si pe ucoz.ro aceasta obtiune ? biggrin mai demult lam activat pe 07.07.2013 biggrin si a mers ok !

Adăugat (01/08/2013, 7:25 PM)
---------------------------------------------
cioLAN, in maxim 5 minute mea venit sms , cu un cod de 5 cifre simplu ! Cred ca independent de operator ! Cel putin la Orange nu am asteptat mult timp


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 10:48 PM
cioLAN, deci nu a venit până la urmă SMS-ul? Pe Orange, Vodafone sau Cosmote ești?
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
cioLAN
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 10:58 PM
Orange. Nu a venit . Si am dat odata Retrimite cod. Daca mai dau o data nu mai nu imi mai ramane nimic de facut. Nu pot schimba numarul.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 9 | 11:19 PM
cioLAN, merci mult, vom investiga și rezolva situația. Altcineva - baieți, a mers ok?
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
cioLAN
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 11:31 PM
Poate fi din cauza ca detin doua conturi uCoz? Pe celalalt cont am confirmat numarul de telefon. Tot pe Orange.
Material modificat de cioLAN - Joi, 01/08/2013, 11:32 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 11 | 11:38 PM
cioLAN, exact, acesta e motivul. Numărul poate fi utilizat pentru un singur cont uCoz, momentan. Dacă dorești securizarea ambelor conturi, ar trebui două numere de telefon diferite.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 12 | 11:38 PM
cioLAN, codul primit punel si la al doilea site
cioLAN
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 11:41 PM
Raver, sunt doua numere diferite. Nu e acelasi numar. Doar ca la primul cont , cand am verificat numarul de telefon , SMS-ul a venit imediat. Nu cred ca a durat 1 minut.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 14 | 11:47 PM
Raver, pentru R.M este un alt mod de verificare a siteurilor ? mie mi sa activat toate 4 siteuri cu aceasi sms !Nu prea inteleg de ce la fiecare site trebuie sa il activezi ? smile
cioLAN
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 11:49 PM
Flavi, Nu la fiecare site.
Eu detin doua conturi uID.

M-am uitat putin pe blog. Am vazut ca numarul confirmat de pe blog are prefixul +40.
Prefixul numarului confirmat de mine de pe celalalt cont este +0040 . Oare trebuie sa pun +0040 si la acest cont?
O imagine cu numarul confirmat deja.
Material modificat de cioLAN - Joi, 01/08/2013, 11:56 PM
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Primele actualizări și noutăți ale verii (Verificarea prin SMS, noi șabloane și altele)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: