• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Actualizări din 14.12.2012 (Formular înregistrare, Editor, Ajutor)
Actualizări din 14.12.2012
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 3:19 PM
Așa cum v-am obișnuit în ultima vreme, vă surprindem cu numeroase actualizări care să vă ușureze și mai mult munca în cadrul sistemului, atât vouă cât și vizitatorilor website-urilor. Astfel, tocmai am lansat:

1) Un nou design al formularului de înregistrare pentru noii utilizatori cu integrarea rețelelor sociale, precum și posibilitatea creeri unui website direct prin contul uID existent

2) Panoul de asistență în utilizarea Panoului de Control, util mai ales începătorilor

3) Editor pentru partea superioară a website-ului, excelent datorită faptului că aceasta este zona cea mai modificabilă de către webmasteri.

În plus, pregătim următoarele actualizări:

1) Introducerea editorului vizual al formei de adăugare a comentariului pentru Modulul "Forum"

2) O și mai bună optimizare SEO pentru website-urile uCoz, prin excluderea SSID-ului dublu și o prelucrare corectă a SEFU

3) O nouă Bara JS pentru vizitatorii site-ului

Vă invităm să citiți informații extinse despre toate aceste noutăți pe Blogul uCoz.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
xXx_vasya_xXx
Postări: 185
Reputație: 8
Mesaj # 2 | 4:51 PM
Foarte interesant , multumim .
Dar am o intrebare .. Unde as putea gasu noul formular de inregistrare sa-l inlocuiesc cu cel vechi ?

TvLive-HD "Posturi TV , Radio si Scoruri LIVE !"
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 5:30 PM
xXx_vasya_xXx, formularul este pentru cei noi care se înregistrează și doresc să-și creeze un website.

Dacă ești deja înregistrat, te autentifici prin contul uID și îți poți face website direct de acolo, fără să te autentifici în Webtop. Deci, două posibilități de creare a unui site.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
xXx_vasya_xXx
Postări: 185
Reputație: 8
Mesaj # 4 | 9:35 PM
Raver, Aha , am inteles. Multumesc happy
TvLive-HD "Posturi TV , Radio si Scoruri LIVE !"
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 5 | 8:46 PM
Tot ceea ce faceti este super.Am avut site-uri si la diverse firme de hosting si am folosit cam toate tipurile de CMS dar de niciunul nu am fost la fel de multumit ca de UCOZ.Pana acum cativa ani trebuie sa recunoastem ca lumea se cam ferea de UCOZ, dar de atunci ati evoluat enorm.
Ceva cu adevarat interesant ar fi daca ati implementa un nou modul prin care sa se poata crea o retea de socializare in genul Buddypress.

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 3:46 PM
Gravedigger, mulțumim mult! 2012 a fost concentrat în special pe actualizări iar 2013 va fi la fel, dat fiind că pregătim și un nou Design pentru Forum. Interesantă ideea cu Buddpress - noi aveam unet-ul dar, în acest moment s-a făcut o separare de la rețeaua respectivă astfel încât, partea de social networking a rămas deschisă pentru dezvoltare.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Actualizări din 14.12.2012 (Formular înregistrare, Editor, Ajutor)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: