• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Concursuri » Alte Concursuri » Concurs creare website-uri personale în colaborare cu Wedu
Concurs creare website-uri personale în colaborare cu Wedu
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 10:13 PM
Dragi uCozeri,

Vă invităm la un concurs ce se va desfășura între 26 Martie și 31 Mai.

Titlul acestuia: "Website-ul personal, cartea de vizită 2.0 pentru o carieră de succes".

Se adresează: Membrilor Wedu precum și tinerilor din România

Tema: Crearea de website-uri sau bloguri personale, website-uri ale organizațiilor studențești, ziare online cu știri din licee sau universitați, etc.

Premierea va fi pe data de 1 Iunie, chiar de Ziua Copilului, iar premiile vor fi:

Premiul I - un telefon Samsung Galaxy Mini;
Premiul II - un aparat foto Samsung ES90;
Premiul III - un Multifuncţional Hp Deskjet 1050 All in one;
Premiul IV - Boxe portabile X-Mini V2;
Premiul V - stick USB Serious de 32 Gb;

Pentru a participa, trebuie să lasați adresa website-ului pe Blog, într-un comentariu. Mult succes!

Update: După aproape 2 luni de muncă la website-uri, iată că s-au ales câștigătorii:

Locul 5 http://metalrocks.ucoz.com/- Site al comunității rock din România;
Locul 4 http://ascis.ucoz.ro - Noul website al asociației studenților chimiști din Iași;
Locul 3 http://stayinspired.ucoz.ro - Un blog inspirațional cu resurse de tineret foarte bune;
Locul 2 http://jeteme.ucoz.ro/ - Un alt blog promițător cu un conținut foarte bun și, cel mai important, original;
Locul 1 http://student.ucoz.ro -> Marele câștigător, datorită unui mix foarte bun între design, relevanță și conținut.

Mai multe detalii găsiți și aici, pe Blog.

Toți câștigătorii vor fi contactați pe e-mail, iar premiile vor fi expediate între 5 - 14 Iunie.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 2 | 6:40 PM
Citat
În plus toți cei care înregistrează în sistem pentru concurs începând cu 26 Martie, vor primi și un pachet Bază pe 6 luni

citat de pe blog. deci cei care se inregistreaza in concurs primesc pachetul sau doar cei care-si fac cont ucoz incepand cu 26?

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 1:03 AM
kpk1l, toți cei care creează un nou website începând cu data de 26 sau se înregistrează pentru prima dată și implicit creează un nou website. Mulțumesc pentru întrebare!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 4 | 10:57 PM
Am si eu o intrebare legata de acest concurs smile Dupa ce criterii se alege site-ul castigator ?

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 0:12 AM
Crazyness, calitatea conținutului, a design-ului, originalitate, consecvență în dezvoltarea acestuia, să aducă plus-valoare vizitatorilor. În mare, tot ceea ce înseamnă un proiect util atât creatorului, cât și celor care vizitează website-ul.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 6 | 10:56 PM
Raver, înțeleg acum.Mersi de răspuns. wink

admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 1:20 AM
Am si eu o intrebare legata de concurs. credeti ca se accepta si site-uri anime? adica tot ce pun eu pe site sunt coduri embed de pe alte site-uri de video broadcast. pana acum nu cred sa fi vazut vreunul pe acolo...
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 8 | 2:15 AM
admin9894, website personal în speță de gen Blog sau site-ul unei organizații, știri din liceu/facultate, etc.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 9 | 5:47 PM
va multumesc ucoz pentru premiul oferit si va promit ca o sa continui proiectul pe care l-am inceput
xXx_vasya_xXx
Postări: 185
Reputație: 8
Mesaj # 10 | 9:26 AM
Felicitari castigatorilor ^^
TvLive-HD "Posturi TV , Radio si Scoruri LIVE !"
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 11 | 1:00 PM
daniel, și noi îți mulțumim pentru participare și te mai așteptăm și cu alte ocazii să te regăsești printre câștigători :).
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 12 | 1:26 AM
Raver, pe cand un concurs asemanator?

Ceva gen ... cel mai creativ site ucoz, cel mai frumos site ucoz ... etc biggrin

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 13 | 8:25 PM
CreareWebsite, mai devreme de Paște nu vor mai fi concursuri pentru utilizatorii platformei însă avem un concurs în desfășurare aici pentru profilele uID noi lansate.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 14 | 8:56 PM
Raver, multumesc.

M-am inscris si eu biggrin

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 15 | 5:29 PM
Ar fi bine si site-urile vechi, nu e corect sa participe doar site-urile care se creaza in momentul desfasurarii concursului. Daca sa ne uitam la castigatori, cel ce a luat locul 2 nu mai exista, iar celelalte site-uri sunt inactive.
Comunitatea uCoz » Concursuri » Alte Concursuri » Concurs creare website-uri personale în colaborare cu Wedu
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: