• Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Domeniu (cum portez site-ul de pe ucoz pe un alt domeniu)
Domeniu
idle
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 10:38 PM
vreau sa atasez si eu un host extern la ucoz , cum fac ? domeniu am pus pe ucoz dar .... nu stiu cum sa fac sa pun si host extern , help me !
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 17 | 11:08 PM
idle, din ce cunostinte am eu nu poti face acest lucru ... daca ai totusi nevoie de spatiu mai mult iti recomand un pachet cu spatiu mare pe disc
pachete de servicii .
Totusi de retinut: Spatiul pe disc creste odata cu vechimea site-ului si trafficul lui.
Admin6595
Postări: 51
Reputație: 2
Mesaj # 18 | 4:50 PM
Salut, Am modificat la rotdl namserverele cu cele de la ucoz.
Si am urmat pasii de mai sus.
In browser introduc domeniu.ro si tot pe siteul vechi ma duce. Ce setari mai trebuiesc facute pentru a fi redirectionat catre siteul ucoz.

Setari din control panel
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 19 | 6:10 PM
Admin6595, durează aproximativ 10 ore pănă se modifică adresa. Aceasta este durata de timp în general, atunci cănd se modifică nameserverele la orice domeniu.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
lucacin
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 20 | 1:41 PM
salut. am si eu o problema. Am atasat un domeniu la site-ul facut prin ucoz si merge sa il accesez dupa domeniul nou. Dar in momentul in care am intrat pe o pagina nu imi apare deloc in bara de link. adica imi arata la fel adresa domeniului . Ce trebuie sa fac sa imi arate paginile sus in adresa domeniului nou atasat??? va rog ajutati-ma
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 21 | 3:37 PM
lucacin, primul pas ar fi sa verifici daca ai atasat domeniul corect urmand pasii de aici -> http://forum.ucoz.ro/forum/25-697-4300-16-1327953302 iar daca problema persista lasa-ne te rog adresa (url-ul) site-ului .
lucacin
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 22 | 10:15 PM
e atasat corect....umblasem pe la setari prin pannel si habar nu am ce ii facusem...acum am gasit...trebuia bifat ceva...
luciano
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 23 | 8:03 PM
Salut!

Recent am cumparat un domeniu .info (de la godaddy) si am creat si un site .ucoz.com aici pe ucoz.ro.
Acum intrebarea mea este: daca atasez acest domeniu la ucoz si pun site-ul creat de mine pe ucoz.ro..... apoi voi putea sa atasez acelasi domeniu cumparat de mine la un site creat de un prieten tot aici pe ucoz.ro. ??? (normal cu permisiunea mea si celalalt site creat de mine va iesi din discutie)

Daca DA .... Va rog sa imi lasati si pasii pe care va trebui sa ii urmez atunci.
Material modificat de luciano - Marţi, 15/01/2013, 8:06 PM
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 24 | 8:23 PM
luciano, fi putin mai explicit . Ce anume doresti sa faci?? Sa atasezi un singur domeniu la 2 site-uri Ucoz?? sau ce anume vrei sa faci ca nu am inteles exact .
luciano
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 25 | 8:53 PM
Nu asta e si ideea...
Acum eu pt site-ul creat de mine pe ucoz.ro pun un domeniu cumparat de altundeva.
Apoi... peste vreo cateva zile poate..... as dori sa schimb site-ul ala si sa pun altul.... Adica atunci cand intri pe acel domeniu sa apara altceva ca pana atunci.
Material modificat de luciano - Marţi, 15/01/2013, 8:54 PM
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 26 | 9:05 PM
Da asta se poate . Sa atasezi acel domeniu unui alt site nou .
Se poate sigur deoarece am facut-o si eu inainte .
Succes .

luciano
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 27 | 9:12 PM
Multumesc mult! wink
EasyDance
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 28 | 11:16 AM
Salut,

Am o mica problema. Am cumparat un domeniu pe Cabanova.ro (www.easydance.ro) si un pachet pe 3 luni de la UCOZ (Pachet Baza). Problema este ca incerc sa mut domeniul de la Cabanova pe UCOZ, dar trebuie sa fac niste modificari DNS. Cum fac modificarile astea? Am inteles ca trebuie sa intru in Panoul de Control, dar nu gasesc nici-un panou de control. Am inteles toti pasii care trebuie facuti mai putin partea cu DNS-ul. Ma puteti ajuta? Am mare nevoie sa dau drumul la site cat mai repede.

Va multumesc,
George
Material modificat de EasyDance - Luni, 10/06/2013, 11:20 AM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 29 | 12:05 PM
EasyDance, toate detaliile referitoare la atașarea domeniului se găsesc aici. Referitor la Panoul de Control, trebuie să te autentifici pe Canabova, cu e-mail-ul și parola utilizate la achiziționarea domeniului și să aplici setul de DNS-uri acolo.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Domeniu (cum portez site-ul de pe ucoz pe un alt domeniu)
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: