• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Spațiul pe discul virtual (întrebări despre spațiul pe discul virtual)
Spațiul pe discul virtual
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 0:28 AM
Întrebare-răspuns


Quote
Pentru ce este spațiul pe disc utilizat/consumat?

Pentru stocarea știrilor, fotografiile, articolelor, fișierelor, bazelor de date, postărilor … mai pe scurt, pentru tot ceea ce este nevoie pe un website!


Quote
Spațiul pe disc este consumat de avatarele utilizatorilor?

Dacă aceștia își încarcă propriile avatare, atunci se consumă, dacă aceștia folosesc pe cele standard din sistem, atunci nu.


Quote
Spațiul pe disc crește într-o anumită perioadă – 1, 3 luni … Ce se întâmplă după expirarea perioadei?

Nu veți putea adăuga nici măcar un bit. Chiar și postări sau comentarii suplimentare.


Quote
Ieri am avut 77% din spațiul de pe disc utilizat, astăzi - 111%. Nu am încărcat vreun fișier. Cum se poate acest lucru?

Spațiul pe disc este recalculat după 12 ore, nu imediat. V-ați supraîncărcat site-ul ieri, dar spațiul pe disc s-a recalculat astăzi. Puteți contacta întotdeauna Asistența Tehnică, dacă sunteți sigur că atât dumneavoastră cât și utilizatorii site-ului nu ați încărcat conținut pe website.


Quote
Ce este o perioadă de plată?

Este o taxă lunară. Veți putea utilizat un anumit serviciu doar pe durata perioadei pentru care ați l-ați achitat.


Dacă achiziționați spațiu pe disc suplimentar, dimensiunea maximă a unui fișier care poate fi încărcat pe website, crește și ea, după cum urmează:

Dimensiunea standard (la un cont gratuit) - 15 Mb
"+400" - 25 Mb
"+800" - 40 Mb
"+1500" - 70 Mb
"+2500" - 110 Mb
"+5000" - 220 Mb
"+10000" - 464 Mb

Dar, acest lucru este valabil doar în cazul încărcării prin FTP. Dimensiunea maximă a unui fișier pentru încărcarea pe server, prin intermediul Managerului de Fișiere va rămâne aceeași - 15 Mb.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
speed1
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 1:30 AM
nu am cosul de cumparaturi ,ce as putea sa fac sa imi apara cind se cumpara un produs
si dc sar putea sa schimbati moneda cu care se poate cumpara sa faceti in ron nu in ruble si dolari va rog
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 1:35 AM
speed1, cred ca ati gresit sectiunea. va rog sa creati o tema cu intrebarea dumneavoastra.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 0:33 AM
speed1, poți să-ți cumperi un pachet premium care conține modulul Magazin Online, sau modulul magazinul online separat.

Panoul de Control -> $Servicii platite (din Admin-bar) -> alegeti optiunea "Magazin online" din lista de tip drop-down aflata in partea dreapta sus, dupa cum urmeaza:
http://testing-website.ucoz.ro/ScreenS....ice.png

Dupa ce ati achizitionat modulul sau pachetul de servicii, trebuie sa activati modulul, astfel: Panoul de Control -> butonul "Inactiv" din partea inferioara a modulelor disponibile -> Modulul "Magazin online" -> apasati butonul "Instalează modulul".

Daca dorești un pachet platite, care include si abonamentul pentru Magazinul Online (oricare dintre pachete, incepand cu cel "Afacere" / "Business"), mergi la Panoul de Control -> "$ Servicii platite" -> "Servicii platite", captura ecran:
http://faq.ucoz.ru/Screenshot/paid_services_ro.png

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Spațiul pe discul virtual (întrebări despre spațiul pe discul virtual)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: