• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » problema cu site-ul (blocare la google)
problema cu site-ul
djmario
Postări: 24
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 12:08 PM
de ceva timp am o problema cu site nr1-tv.eu, apare ca site infectat,am tot cautat soluti sa indepartez cod sursa care afecteaza site-ul.sa ocupat cineva de el care credea ca poate sa rezolve problema ,dar din pacate nici el nu a putut gasi problema :(.
am sters totul care credeam ca ar fii problema,am cerut o examinare la google.dar nu imi zice care este cauza sau sa arate ce link sau ce script poate sa fie buba(cand am primit mesaj scrie asa Program malware necunoscut
Aceste pagini au direcționat utilizatorii către un site care difuzează programe malware. Din păcate, codul rău-intenționat din această pagină nu a putut fi izolat.)(nici nu arata un link sau un cod care si cum a putut sa ajunga acolo)



va rog care are cunostinta pentru astfel de probleme sau poate ati avut si voi la randul vostru acceste probleme si cum leati rezolvat .
sau poate este cineva care poate sa-mi zica care este problema va multumesc!!
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 3:34 PM
djmario, cel mai probabil, acest cod e cauza:

Cod
<script async="" type="text/javascript" src="http://cdn.tynt.com/tc.js"></script>
djmario
Postări: 24
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 3:39 PM
pai si cum pot sal gasesc casa al scot din site.tot ma uit dar nul gasesc sad
dudu123
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 10:49 PM
Bună tuturor
Cum aş putea să elimin din site-ul meu această bară? Nu doresc să apară pe site-ul meu.

http://s22.postimg.org/6v4gg1uqp/Captur.png
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 11:29 PM
dudu123, 1) nu te bagi peste altii, creezi propria tema de discutii.
2) nimeni no sa te ajute doar din imagine. lesi link site..

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 12:45 PM
djmario, nu sunt 100% sigur ca de la acest cod e problema, dar acesta se afla în . Din păcate exact nu îţi pot spune, unde e.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » problema cu site-ul (blocare la google)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: