• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema plata prin PayPal (Nu pot plati pt servicii prin paypal...)
Problema plata prin PayPal
MeciuriLiveHD
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:34 PM
salut.sunt admin la http://meciuri-live-hd.com (http://stream.ucoz.net) . in luna martie am luat host baza pe 2 luni si am platit prin paypal.a fost ok.dupa ce a expirat acea perioada am dat sa cumpar din nou.am tr banii dar dupa cateva zile au venit inapoi.am mai incercat de 2 ori si la fel s-a intamplat...imi veneau banii inapoi.akm nu merge sa mai platesc prin paypal.in cp la servicii platite nu-mi mai apare acea optiune,apare doar Bani virtuali (WebMoney) (USD) ... ce pot face? are cineva idee ? multumesc
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 3:04 PM
MeciuriLiveHD, situația este de la Procesatorul de Plăți, 2checkout. Contactează-i te rog pe ei, în Limba Engleză, menționându-le problema cu care te confrunți la această adresă. (Acolo, în contact folosește buyer și numărul comenzii tale). Așteptăm impresii după ce ai discutat cu ei să vedem cum putem rezolva situația.

P.S: Pentru a plăti prin PayPal, trebuie să apeși Card de Credit (USD) și să mergi mai departe. Apoi, după ce introduci datele de contact vei avea posibilitatea să alegi PayPal din Payment Methods. Găsești mai multe detalii despre asta aici.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
MeciuriLiveHD
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 5:56 PM
dar nu-mi mai apare optiunea Card de Credit (USD)...apare doar aceea cu bani virtuali.prin paypal am tr banii la 2checkout si ei mi i-au tr inapoi de fiecare data
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 7:08 PM
MeciuriLiveHD, dă-ne un screenshot din Panoul de Control, din Servicii Plătite -> Servicii Plătite -> Selectare Pachet Bază pe o perioadă și next. Vezi ca limba selectată în Panoul de Control să fie Engleză sau Română.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 5 | 8:40 PM
MeciuriLiveHD, bănuiesc că banii îți sunt returnați deoarece completezi cu date de plată greșite (numele,adresa,cod postal...etc).
Material modificat de TheGame - Vineri, 31/05/2013, 8:43 PM
MeciuriLiveHD
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 8:52 PM
acesta este un print screen.cred k mi-a fost dezactivata functia de a plati prin paypal.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 4:10 PM
MeciuriLiveHD, contactează-i te rugăm pe cei de la 2Checkout cum te-am sfătuit mai sus, pentru că la 3 comenzi anulate de procesatorul de plăți, metoda aceasta este dezactivată automat de pe website-ul respectiv, așa cum a fost în cazul tău. Anunță-ne ce răspuns îți dau, în final.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema plata prin PayPal (Nu pot plati pt servicii prin paypal...)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: