• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema cu primirea domeniului cadou/numele site-ului (Descrierea temei de discuție)
Problema cu primirea domeniului cadou/numele site-ului
1234
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:03 PM
Buna ziua,

Am trimis o cerere pentru primirea unui domeniu cadou. Am primit raspunsul cu numarul si codul. Nu am trimis inca raspunsul asistentei tehnice cu numarul si codul copiate fara spatii(cred ca asta trebuie trimis). Problema e ca n-am schimbat numele site-ului inainte sa trimit cererea pentru domeniu. A ramas cel vechi de proba. Cum pot schimba numele site-ului?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 12:29 PM
1234, Asta cred că te va ajuta (click). Dă-n te rugăm de știre dacă a funcționat.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
1234
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 3:16 PM
Am ajuns la "Denumirea domeniului xyz.com a fost atasata la cont (site)".

Intrebare: Trebuie sa detasez domeniul ".ucoz.ro" si sa-l adaug pe cel nou ".com" ?

Mentionez ca in "Setari standard" imi apare URL-ul bun (cel nou) dar in fereastra browser-ului apare cel vechi. Sa fie cele 48 de ore de vina?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 5:54 PM
1234, nu trebuie să detașezi domeniul ".ucoz.ro:. Toate instrucțiunile referitoare la atașarea corectă se găsesc în postul anterior. Trebuie doar să citești cu mare atenție..
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
1234
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 6:55 PM
Am rezolvat. Asa este, nu trebuia sa detasez/atasez nimic.

Inca o intrebare: De ce nu apare "www." in URL?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 8:59 PM
1234, dacă vrei să-ți apară "www" în față, trebuie să te duci la: Panoul de Control -> Setări -> Setări standard -> Domeniul "xyz" este cel principal și să bifezi casuța de acolo. (găsești opțiunea după ce dai scroll în josul paginii).
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
1234
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 1:07 AM
Multumesc frumos de timpul acordat si de ajutor. O seara buna.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema cu primirea domeniului cadou/numele site-ului (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: