• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Carte de credit, debit, paypal
Carte de credit, debit, paypal
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 1 | 0:04 AM
Care poate sa imi explice intr-un limbaj mai colocvial ce inseamna fiecare si care m-ar avantaja pe mine sa incarc contul Ucoz pt transfer site, adica sa iau un domeniu....

carte de credit => ceva cu cardul banuiesc
debit bancar => aici e sa mergi la banca sa depui bani intr-un cont?
paypal=> aici habar n-am si nu as vrea sa dau idei, poate radeti de mine [cumva sa iti puna banii la facura de internet? cred ca am zis-o...nu prea cred asa ceva]

daca se poate sa ma ajutati

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 2 | 2:06 PM
Te lamuresc cu PayPal pentru ca eu numai PayPal am folosit.
Eu de exemplu am facut bani pe PayPal prin creearea unui site sau de la adf.ly, plata se face simplu : intrii unde vrei sa cumperi domeniul respectiv selectezi plata paypal, dupa achitare iti va retrage din cont suma de bani pe care o sa o platesti. Iti poti alimenta contul cu credit prin atasarea cardului, si poti baga sau scoate bani de pe card. Eu unul nu am reusit sa atasez cardul deoarece mi s-a spus ca trebuie sa fac un card la o banca compatibila cu serviciile lor, deci daca ai card incearca si daca nu ai cand te duci sa il faci spui ca vrei sa il folosesti pentru contul PayPal.

Site : http://paypal.com

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 4:03 PM
LuncaCernii,

Quote
carte de credit => ceva cu cardul banuiesc
- Plata prin Card de Credit sau de Debit. Este cea mai avantajoasă pentru că, majoritatea băncilor românești nu percep comision la plățile cu cardul, de aceea e recomandat. Dacă nu ai tu un Card poți împrumuta de la cineva, frați, surori, părinți, bunici. Detalii despre asta aici: http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1

Quote
debit bancar => aici e sa mergi la banca sa depui bani intr-un cont?
Da, dar uCoz nu suportă momentan acest tip de plăți

Quote
paypal=>
poți să plătești prin PayPal, dar ai nevoie de card ca să alimentezi contul.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Carte de credit, debit, paypal
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: