• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema domeniu cadou?
Problema domeniu cadou?
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 1 | 8:18 PM
Deci de 3 zile cred am cumparat un pachet pe 1 an de zile si desigur am primit si domeniul cadou.
L-am activat , l-am atasat pe site si ce sa vezi , aseara incercand sa imi accesez site-ul imi aparea mesajul acesta
Quote
Your IP was temporary blocked due to high requests flow.

IP-ul dvs. a fost blocat temporar din cauza fluxului ridicat de accesări.
domeniul respectiv ce il oferiti cadou are ceva restrictii,daca are ar trebui sa specificati undeva Raver,asa cred ca ar fi corect.
Sau daca nu are sper sa imi poti explica ce se intampla ca imi tine cate 3-4 ore site-ul down. sad
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 8:25 PM
Danny, Ip-ul se blocheaza automat aatunci cand introdceti de mai multe ori parola incorecta la logare.
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 3 | 8:33 PM
Muşatinu, e posibil sa se blocheze dar nu, in cazul meu altceva e de vina .
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 8:55 PM
Danny, Adresa IP se blochează automat din cauza cererilor repetate primite. În acest caz, sistemul se autoprotejează, blocând IP-urile utilizatorilor care folosesc cereri de tip POST/GET în mod repetat (mai des de două ori într-un minut). Durata blocajului temporar este de aproximativ 3.5 ore. După expirarea acestui interval, adresa IP va fi deblocată, și va trebui să examinezi script-urile care sunt utilizate de website-ul tău - aceste script-uri pot trimite cereri către server cel mult o dată pe minut. Te rog, verifică dacă website-ul nu conține script-uri care trimit cereri în mod repetat catre server, imediat ce pagina s-a încărcat.
Domeniul primit cadou funcționează ok - pune te rog adresa site-ului tău, pentru a investiga situația. Merci!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 5 | 9:11 PM
Raver, acestea fiind motivele blocarii adresei IP de catre server cred ca stiu si cauza,multumesc pentru informatie... nu te mai deranjez sa analizezi situatia din moment ce mi-am dat seama care e cauza.
Keep up the good work!
DjX
Postări: 9
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 10:18 PM
Si mie mi-a aparut pentru prima data asa ceva , este de cand am pus nivo-slaider deci poate fi de la el?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 9:28 PM
DjX, cel mai probabil.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 8 | 4:05 AM
Danny, biggrin pe site-ul meu de pe ucoz acum trei zile acelasi mesaj ca al tau mi-a aparut ! Insa dupa 3 ore sa revenit la normal ! Imi pare ca serverile ucoz functioneaza dupa principiul "gravitati atmosferice" biggrin
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 9 | 12:39 PM
Flavi, este un motiv concret de ce a fost blocat accesul și sigur se găsește menționat între cele de mai sus. În același timp, ne-am bucura tare mult ca la semnătură să apară website-ul creat în uCoz. Mulțumim smile
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Problema domeniu cadou?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: