• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Are cineva acest script? (Are cineva acest script?)
Are cineva acest script?
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 8:40 PM
Buna,are cineva asa ceva script : http://www.anunturilemele.eu/images/334333.png

Ca de exemplu :Cand sa dai click pe o imagine sa apara buton sa o poti vedea si pe a 2,3,4.. http://www.anunturilemele.eu/board/auto/autoturisme/audi_a4/6-1-0-66
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 9:29 PM
ADMin2197, nu trebuie sa instalezi scriptul. Acesta se numeşte Lightbox, şi sistemul uCoz deja are acest script. Doar trebuie să ştii cum să îl foloseşti. Trebuie să adaugi atributul data-fancybox-group="loadslideshow" la codul general:

Citat
<a href="URL" target="_blank" class="ulightbox" data-fancybox-group="loadslideshow"> TEXTUL LINKULUI... </a>


  • Violet - Codul linkului.
  • Albastru - Adresa imaginii.
  • Verde - Atribut de siguranţă. Dacă un browser nu suportă funcţia Lightbox, poza va fi deschisă în fereastră nouă.
  • Portocaliu - Acest atribut horăreşte totul. Fără acesta nu apare imaginea în Lightbox.
  • Roşu - Acest atribut contribuie la arătarea butoanelor Next şi Prev.
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 9:50 PM
bigblog, Multumesc !

Adăugat (30/01/2015, 8:50 PM)
---------------------------------------------
bigblog, Nu merge

Cod
<?if($IMG_URL2$)?>      <a href="$IMG_URL2$" target="_blank" class="ulightbox" data-fancybox-group="loadslideshow"> </a></a><?endif?>
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 10:26 PM
ADMin2197, poţi să dai nişte detalii?

Apropo, codul tău nu e corect. Ar trebui să fie ceva de genul:
Cod
<?if($IMG_URL2$)?>      <a href="$IMG_URL2$" target="_blank" class="ulightbox" data-fancybox-group="loadslideshow"> TEXT SAU COD HTML.</a><?endif?>
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 11:28 AM
bigblog, Am rezolvat problema Multumesc!
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Are cineva acest script? (Are cineva acest script?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: